CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۱۴
آذر

اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا در تاریخ ۱۴ آذر ۱۳۹۱ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۱ توسط دانشگاه صنعتی شریف و معاونت حمل و نقل ترافیک و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش: بهداشت محیط ، محیط زیست (عمومی) ، مهندسی محیط زیست
برگزار کننده: دانشگاه صنعتی شریف و معاونت حمل و نقل ترافیک
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: تهران

اولین کنفرانس مدیریت آلودگی هوا و صدا اولین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا فرصتی مغتنم برای دانشمندان، اساتید و دانشجویان دانشگاه های کشور است که در موضوعات مرتبط با آلودگی هوا و صدا به تبادل نظر و انتقال تجارب بپردازند. آلودگی هوا و صدا ناشی از پدیده صنعتی شدن زندگی بشر، امروزه در دنیا و به ویژه در کلان شهرهای کشور عزیزمان ایران به یکی از جدی ترین معضلات زیست محیطی تبدیل شده است. بمنظور ارائه راهکارهای موثر با هدف مبارزه با پدیده های آلودگی هوا و صدا، گام نخست شناسایی دقیق و علمی آنهاست تا بتوان ابزارهای علمی لازم را تولید کرد. فهم دقیق و کارشناسانه پدیده های آلودگی هوا و صدا همراه با ابزارهای مورد نیاز می تواند به تولید راهکارهای عملی، نتیجه بخش و موثر برای مبارزه با این پدیده ها بیانجامد و اندازه گیری میزان تاثیر برنامه های کاهش آلودگی هوا و صدا میسر گردد. مهم ترین وظیفه دانشگاه ها و مراکز پژوهشی کشور ایجاد بسترهای مناسب برای تولید محتوای علمی در این زمینه است. از این رو معاونت حمل و نقل و ترافیک شهرداری تهران (شرکت کنترل کیفیت هوا) با همکاری و حمایت علمی و اجرایی قطب علمی تبدیل انرژی در دانشکده مهندسی مکانیک دانشگاه صنعتی شریف، اقدام به برگزاری اولین همایش ملی مدیریت آلودگی هوا و صدا نموده است. امید است با ایجاد چنین بستری بتوان به افزایش مبادلات علمی، ایجاد و تعریف زمینه های پژوهشی مرتبط، جلب توجه مسوولین و صنعت به سرمایه گذاری پژوهشی، تشویق دانشجویان و محققین به تعریف پروژه های پژوهشی، آموزش و شناسایی کارشناسان متخصص در زمینه پدیده های آلودگی هوا و صدا مبادرت نمود.

 

از تمام اندیشمندان، دانشمندان، اعضا هیات علمی، دانشجویان و صنعتگران که در زمینه های مرتبط با آلودگی هوا و صدا فعالیت می کنند، دعوت میشود تا با شرکت در همایش به هرچه پربارتر شدن آن کمک نموده و با ارائه نظرات ارزشمند خود ما را در بهبود کیفی آن یاری رسانند.


 محورهای همایش
1.پایش و اندازه گیری آلودگی هوا و صدا
 2.مدل سازی آلودگی هوا و صدا
3.مطالعات انتشار آلودگی هوا و صدا
 4.تاثیرات آلودگی هوا و صدا بر سلامت انسان
 5.آلودگی هوا و صدا در محیط های بسته
6.اثرات آلودگی هوا و صدا بر جامعه و اقتصاد
7. روش های کنترل آلودگی هوا و صدا
 8.آلودگی هوا و تغییرات اقلیمی
9. قوانین و استانداردهای آلودگی هوا و صدا
 10. آلودگی هوا و صدا در اسناد بالادستی
11. مدیریت شهری و آلودگی هوا و صدا
 12. بحران های آلودگی هوا و پیامدهای آن
 13. روش های تعیین منابع آلودگی هوا و صدا
 14. روش های تست آکوستیکی مواد

درج در تقویم: ۱۳۹۱/۳/۲۸ - تعداد مشاهده ۱۴۶۱۴ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۱۴ آذر ۱۳۹۱ تا ۱۵ آذر ۱۳۹۱
مهلت ارسال چکیده:
۳۱ تیر ۱۳۹۱
مهلت ارسال اصل مقالات:
۳۱ شهریور ۱۳۹۱
تاریخ اعلام داوری مقالات:
۳۰ مهر ۱۳۹۱

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۲۲۱۵۱
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.