CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۵
شهریور

اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست در تاریخ ۵ شهریور ۱۳۹۸ تا ۶ شهریور ۱۳۹۸ توسط دانشگاه محقق اردبیلی در شهر اردبیل برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش: محیط زیست (عمومی)
برگزار کننده: دانشگاه محقق اردبیلی
شهر برگزاری: اردبیل

درباره کنگره

تغییر در رابطه انسان و طبیعت و پویایی تحول تکنولوژی و تغییر الگوی زندگی انسانی از یک سـو و عدم برنامه‌ریزی مناسب برای کنترل تخریب طبیعت و محیط زیست باعث بروز نگرانی و تشدید خطرات طبیعی شده است. بی‌شک توسعه پایدار کشور، مستلزم فراهم نمودن زیرساخت‌های علمی، در گرایش‌های علمی مختلف است. حضور و تعامل مسئولان اجرایی، محققین، فعالان و علاقه مندان این عرصه گامی مؤثر در روشن ساختن جایگاه و اهمیت مدیریت حوزه‌های آبخیز، خدمات زیست‌بوم آبخیزها، سلامت و پایداری آبخیز است. تشدید بحران آب و خشکسالی، افزایش مخاطرات محیطی (سیل، فرسایش، افت آبخوان‌ها، ریزگردها) و مشکلات ناشی از آن‌ها اهمیت و ضرورت حفظ و مدیریت جامع منابع طبیعی و محیط زیست را نمایان می‌سازد. در این راستا توجه به صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست دارای اهمیت قابل توجهی در دستیابی به راه‌حل‌های مدیریتی و رویکردهای مورد توافق است. هم‌چنین ارتقای اقتصادی- اجتماعی بهره‌برداران، اصلاح زیست‌بوم‌های جنگلی و مرتعی، قوانین و مسائل حقوقی حفظ منابع طبیعی و محیط زیست از ضرورت‌های امروزه در حفظ منابع طبیعی، آب و خاک و کاهش آسیب‌های محیطی خواهد بود.

در جهت یافتن راه‌حل‌های علمی حل مشکلات مذکور و ایجاد فرصتی برای ارائه دستاوردهای نوین و تبادل نظر مدیران و محققان، با استعانت از خداوند متعال اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست به میزبانی دانشگاه محقق اردبیلی برگزار خواهد شد. لذا از کلیه صاحب‌نظران، محققان و دانشجویان برای شرکت در این کنفرانس دعوت به‌عمل می آید. امید است که این کنفرانس با استفاده از تجارب اساتید بزرگوار و دانشجویان محقق داخل و خارج از کشور گامی در جهت ارتقاء سطح جایگاه مدیریت جامع در برنامه‌های توسعه کشور بر دارد.

 

محور های کنگره 


مدیریت منابع طبیعی و محیط زیست 

نقش آبخیز داری در مدیریت  جامع منابع طبیعی  محیط زیست 

تجارت ملی و منطقه ای ارتقای اقتصادی - اجتماعی و معیشت های جایگزین 

اکوتوریسم و نقش آن در ارتقای جایگاه اقتصادی-اجتماعی بهره برداران

پویایی، اصلاح و احیاء زیست بوم های جنگلی و مرتعی

الگو های ارزیابی و کاهش آلودگی منابع آب، خاک و هوا 

مدیریت و کاربرد منابع لیگنوسلولزی 

قوانین و مسائل حقوقی حفظ  منابع طبیعی و محیط زیست 

پایش، پیش بینی و مدل سازی چالش های منابع طبیعی و محیط زیست 

فناوری های نوین مکانی و نانو فناوری در منابع طبیعی و محیط زیست 

اکو سیستم های اردبیل و اهمیت صیانت از آنها 

 

درج در تقویم: ۱۳۹۸/۳/۱۹ - تعداد مشاهده ۳۶۷۷ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۵ شهریور ۱۳۹۸ تا ۶ شهریور ۱۳۹۸
مهلت ارسال اصل مقالات:
۱۵ تیر ۱۳۹۸
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
۵ شهریور ۱۳۹۸

تاریخچه کنفرانس

لیست زیر سایر دوره های ثبت شده برای اولین کنفرانس بین‌المللی و چهارمین کنفرانس ملی صیانت از منابع طبیعی و محیط زیست را نمایش می دهد:

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۲۰۷۶۷
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.