CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۲۰
آبان

چهارمین همایش سالانه ارزیابی درونی کیفیت در نظام دانشگاهی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

چهارمین همایش سالانه ارزیابی درونی کیفیت در نظام دانشگاهی در تاریخ ۲۰ آبان ۱۳۸۷ توسط مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه تهران در شهر تهرن برگزار گردید.

حوزه های تحت پوشش: آموزش
برگزار کننده: مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه تهران
شهر برگزاری: تهرن

مقدمه

در آستانه قرن بیست و یکم تحولات و چالش های جهانی و محلی نظیر جهانی شدن، ظهور فناوری اطلاعات و ارتباطات، اقتصاد مبتنی بر دانائی، تغییرات جمعیتی و افزایش کمی دانشجویان و کاهش بودجه سرانه آنها از یک طرف و از طرف دیگر افزایش رقابت بین موسسات آموزش عالی در سطح بین المللی، نیاز فزاینده برای تحرک و جابجائی نیروی حرفه ای و متخصص بین کشورها و تقاضا برای پاسخگوئی بیشتر در بطن یک دولت ارزیابی کننده، تغییرات ساختی - کارکردی عمده ای را در نظام های آموزش عالی جهان منجر گردیده است . در ایران کوشش های مربوط به اندیشیدن و ساختار سازی درباره ارزیابی و ارتقای کیفیت آموزش عالی از یک دهه قبل مورد توجه قرار گرفته است . در این رابطه به منظور اشاعه فرهنگ ارزیابی کیفیت نظام دانشگاهی برگزاری همایش ها و سمینارها با حضور صاحبنظران و اندیشمندان یکی از اقدامات مؤثری بوده است که دانشگاه تهران از سال 1384 با برگزاری اولین همایش در دانشکده مدیریت ، دومین همایش در دانشکده روانشناسی و علوم تربیتی و سومین همایش در پردیس هنرهای زیبا به آن عمل نمود . اینک مرکز ارزیابی کیفیت دانشگاه تهران در نظر دارد چهارمین همایش را با هدف نقش ارزیابی درونی و کاربست یافته های آن در بهبود کیفیت دانشگاهها برگزار نماید . امید است چهارمین همایش ارزیابی درونی کیفیت در نظام دانشگاهی در تبادل نظر متخصصین و صاحب نظران و دست اندرکاران ارزیابی و ساختارسازی برای اینگون ه فعالیت ها نقش قابل توجهی ایفا نماید.

موضوع ها و محورهای همایش
• تازه های ارزیابی درونی در ایران و جهان
• ارزیابی درونی و ترویج فرهنگ کیفیت در آموزش عالی ایران
• از ارزیابی درونی تا رتبه بندی دانشگاهی: یک بستر و دو رؤیا
• نقش ارزیابی در بهبود کیفیت و توسعه علمی آموزش عالی
کشور
• ارزیابی درونی زمینه ساز ارزیابی برونی

دریافت فراخوان همایش

درج در تقویم: ۱۳۸۷/۳/۲۶ - تعداد مشاهده ۵۰۶۵ بار

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۲۰ آبان ۱۳۸۷
مهلت ارسال چکیده:
۱ شهریور ۱۳۸۷
مهلت ارسال اصل مقالات:
۱ مهر ۱۳۸۷
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
۲۰ آبان ۱۳۸۷

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۹۳۱۵۷
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.