CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۸
دی

کنگره بین المللی روانشناسی خانواده در بستر ارزش های دینی و فرهنگی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

مقالات این کنفرانس تا این لحظه از سوی دبیرخانه برای نمایه سازی ارسال نشده است.

کنگره بین المللی روانشناسی خانواده در بستر ارزش های دینی و فرهنگی در تاریخ ۸ دی ۱۳۹۵ تا ۹ دی ۱۳۹۵ توسط انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اهواز -دانشگاه شهید چمران اهواز برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

حوزه های تحت پوشش: روانشناسی ، روانشناسی عمومی
برگزار کننده: انجمن علمی روانشناسی خانواده ایران
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: اهواز -دانشگاه شهید چمران اهواز

معرفی کنگره:

ازدواج حقیقتی است که بر سرتاسر کائنات و ملک و ملکوت و عرش و فرش سایه انداخته است و ریشه در اعماق آفرینش و باورهای فرهنگی و اعتقادات دینی و ملی ساکنان دهکده جهانی دارد. اقلیم های جغرافیایی، فرهنگی و قومی هر کدام به نوعی، بر سنت ها، آداب و تشریفات این حقیقت آشکار سایه افکنده است. در این میان ازدواج در آیین توحیدی رنگ و بوی دیگری دارد که بسیار متمایز از سبک و سیاق های اقلیم های فرهنگی و جغرافیایی است. به­ویژه این که دین مبین اسلام ازدواج را موجب آرامش و نزول رحمت و مودت دانسته و رسول خاتم(ص) از خانواده به عنوان زیباترین بنای هستی یاد کرده است.
ازدواج با رویکرد اسلامی واقعیتی است که هنوز در تار و پود و بن لایه های درونی و بیرونی فرهنگ جامعه ایرانی جای خود را پیدا نکرده است و چنین سرنوشتی، رسالت کارگزاران نظام اسلامی و متخصصان حوزه روان شناسی و مشاوره را بسی سنگین کرده است.
با کمال تأسف، تغییر الگوهای ازدواج به سمت اشرافی گری و لیبرالیسم فرهنگی، بالارفتن سن ازدواج، نرخ روزافزون طلاق، ضعف نظام آموزشی کشور در پرورش مهارت های زندگی و قابلیت های همسرگزینی، خلأ ناشی از تبیین الگوهای ازدواج ب­هنگام و دقیق، تن دادن به ازدواج های هیجانی، غیراخلاقی، تحمیلی و ناخواسته، فقدان برنامه آموزشی مناسب قبل از ازدواج، حین ازدواج و بعد از ازدواج، ضعف قوانین مربوط به حوزه خانواده، نادیده گرفتن اصل مترقی 110 قانون اساسی در محور قرار دادن خانواده در همه برنامه ها، عدم توجه کافی بعضی از والدین به اندیشه فرزندآوری و فرزند پروری و اثرات تکنولوژی بر نظام خانواده از جمله چالش هایی هستند که سلامت جامعه و بهداشت روان و تحکیم و تعالی خانواده را تهدید می­کند. امروزه خانواده به عنوان تنها نهاد فطری، طبیعی و بی بدیل آفرینش در معرض خطر جدی است و نادیده گرفتن و نشنیدن زنگ خطر تهدیدات خانواده، هزینه های جبران ناپذیری را بر بشریت تحمیل خواهد کرد. انجمن علمی روان شناسی خانواده ایران و اندیشکده خانواده مرکز الگوی اسلامی ایرانی پیشرفت با هدف تبیین الگوی مطلوب خانواده در بستر ارزش های دینی و فرهنگی و نیز با هدف معرفی فعالیت­های پژوهشی در این زمینه و در راستای ارج نهادن به تلاش محققین این حوزه، اقدام به برگزاری کنگره بین المللی روان شناسی خانواده در بستر ارزش های دینی و فرهنگی نموده است. در این کنگره سعی خواهد شد تا آخرین دستاورهای علمی در محورهای کنگره، توسط متخصصین مربوطه، در قالب ارائه مقاله و نمایش پوستر عرضه شود. برگزارکنندگان کنگره برآنند تا در حاشیه همایش با دعوت از سخنرانان کلیدی داخلی و بین المللی، برگزاری پانل ها و کارگاه های آموزشی، و تجلیل از پژوهشگران و استادان ممتاز حوزه روان شناسی و مشاوره خانواده و ازدواج و معرفی آثار برجسته، بر غنای علمی کنگره بیفزایند.
 

محورهای کنگره:

-پایداری و تعالی خانواده
-خانواده، دین و فرهنگ
-خانواده، رسانه/ فضای مجازی
-حریم خانواده
-خانواده مطلوب
-خانواده/ حکومت و قوانین حمایتی
-راه کارهای ترویج ازدواج دقیق و بهنگام
-اشتغال و ازدواج
-آرامش در خانواده
-آموزش در خانواده، پویایی در کار (سازمان)
-آسیب شناسی خانواده
-نظریه های خانواده محور و ارزش های دینی فرهنگی
-کارکردهای خانواده
-جایگاه و رسالت خانواده در ادیان ابراهیمی (ع)
-خانواده و رویکردهای فرزند پروری
-رسالت نهادهای کشوری در تدوین برنامه های خانواده محور
-مولفه های اصلی الگوی خانواده ایرانی- اسلامی
-رضامندی زناشویی

درج در تقویم: ۱۳۹۵/۶/۳۱ - تعداد مشاهده ۶۶۸۳ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۸ دی ۱۳۹۵ تا ۹ دی ۱۳۹۵
مهلت ارسال چکیده:
۱۵ آبان ۱۳۹۵
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
۱۵ آذر ۱۳۹۵

تاریخچه کنفرانس

لیست زیر سایر دوره های ثبت شده برای کنگره بین المللی روانشناسی خانواده در بستر ارزش های دینی و فرهنگی را نمایش می دهد:

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری