CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
۷
اردیبهشت

اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی نوین در علوم پایه

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی نوین در علوم پایه در تاریخ ۷ اردیبهشت ۱۳۹۶ توسط دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس و تحت حمایت سیویلیکا در شهر بندرعباس برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات اولین همایش ملی پژوهش های کاربردی نوین در علوم پایه مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش:
برگزار کننده: دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: بندرعباس

در تاریخ علم، علوم پایه شامل رشته های شیمی، فیزیک، ریاضی و آمار و علوم زمین از اهمیت خاصی برخوردار بوده است. پایه نظری، بنیان و ارکان تمامی شاخه های دانش بشری و رشته های دانشگاهی، همین رشته های علوم پایه هستند. علوم پایه، زیربنای اصلی سایر دانش‌ها محسوب می‌شود و به همین دلیل در مواقعی به کل علم (Science) تعمیم داده می‌شوند. شاید این تعریف ساده بتواند اهمیت بنیادین و استراتژیک این علوم را برای هر مجموعه، کشور و ملتی بازگو کند. نگاهی کوتاه به  تاریخ علمی پرافتخار کشور عزیزمان نیز نشان می دهد که دانشمندان بزرگی چون حکیم عمر خیام، ابن هیثم، ابوریحان بیرونی، زکریای رازی، محمد بن موسی خوارزمی، فارابی، شیخ بهایی، خواجه نصیرالدین طوسی، ابوسهل بیژن کوهی، ابوالوفای بوزجانی و صدها نام بزرگ دیگر، همگی دانشمندان پرآوازه ایرانی در زمینه ی علوم پایه بوده اند. در جهان علم امروز، علوم پایه دیگر حوزه بندی های سابق که بین شاخه های مختلف علوم، مرزهایی قائل بود را ندارد، بلکه امروزه شاهد حوزه های بین رشته ای هستیم. در این راستا دانشکده علوم پایه دانشگاه آزاد اسلامی واحد بندرعباس با همکاری اساتید و محققین سایر مراکز علمی همایش ملی پژوهش های کاربردی نوین در علوم پایه را با هدف نشر دستاورهای علمی مرتبط با محورهای مورد نظر برگزار می نماید.

درج در تقویم: ۱۳۹۵/۱۱/۱۱ - تعداد مشاهده ۴۰۰۳ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۷ اردیبهشت ۱۳۹۶
مهلت ارسال اصل مقالات:
۵ اسفند ۱۳۹۵
تاریخ اعلام داوری مقالات:
۱۹ اسفند ۱۳۹۵
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
۲۵ فروردین ۱۳۹۶

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه آزاد
تعداد مقالات: ۲۸۹۷
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.