CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
۱
اسفند

یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری و سومین کنگره سلامت مردان

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری و سومین کنگره سلامت مردان در تاریخ ۱ اسفند ۱۳۹۷ تا ۳ اسفند ۱۳۹۷ توسط مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی و دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت در شهر تهران برگزار می شود.این کنفرانس از طریق پایگاه سیویلیکا اطلاع رسانی میگردد و چنانچه تحت حمایت سیویلیکا قراربگیرد، پس از برگزاری، مقالات کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد. جهت ثبت درخواست حمایت علمی سیویلیکا از کنفرانس اینجا را کلیک کنید.

حوزه های تحت پوشش: پزشکی باروری و ناباروری
برگزار کننده: مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی
سایر برگزار کنندگان: دفتر سلامت جمعیت، خانواده و مدارس وزارت بهداشت
شهر برگزاری: تهران

ناباروری همواره یک مشکل اساسی در جوامع بشری بوده است. یکی از نخستین نوشته های ثبت شده در رابطه با باروری مربوط به ˈعلی بن عباس اهوازیˈ پزشک ایرانی قرن سوم هجری است که در کتاب ˈالطب الملکیˈ به تشریح ساختمان رحم و نقش آن در زایمان پرداخته است.
اولین اقدام در درمان های نوین ناباروری به دهه ٦٠ میلادی بازمی گردد که ˈرابرت جی ادواردزˈ در سال ١٣٤٨ شمسی (١٩٦٩ میلادی) موفق به انجام نخستین لقاح خارج رحمی یا IVF شد و به همین دلیل نیز نوبل پزشکی را دریافت کرد، با این وجود نخستین نوزاد به روش IVF در سال ١٣٦٦ شمسی (١٩٨٧ میلادی)متولد شد.
نرخ ناباروری در جهان حدود ١٥ درصد بوده یعنی حدود ۱۵درصد زوجها در جهان دچار مشکل ناباروری هستند که در این میان متاسفانه نقش مردان در اغلب موارد اندک فرض میشود درحالیکه 50 درصد مشکل ناباروری در زوج ها مربوط به مردان است. امروزه بسیاری از مشکلات ناباروری در مردان قابل رفع بوده و جهان در درمان ناباروری بسیار موفق عمل کرده است. این موضوع باعث گردیده تا یکی از محورهای مهم سومین کنگره سلامت مردان-ناباروری مردان به غفلت در موضوع ناباروری مردان اختصاص داده شود و به عبارتی به نقد نظریه ای پرداخته شود که معتقد است ناباروری مقوله ای مربوط به زنان بوده و ارزیابی مردان در این نگرش مغفول مانده است.  همزمانی کنگره با هفته سلامت مردان نیز این فرصت را به دست میدهد تا مبحث مهم سلامت مردان نیز مورد بحث قرار گیرد. علاوه بر این مقالات متنوع در زمینه علوم باروری و سلامت مردان نیز توسط پژوهشگران گرامی کشور در این کنگره مطرح ارائه خواهد شد.
مفتخرم به عنوان دبیر سومین کنگره سلامت مردان-ناباروری مردان و عضو کوچکی از جامعه بزرگ پزشکی از عموم اساتید، اندیشمندان و همکاران گرامی جهت شرکت در کنگره فوق دعوت بعمل آورده و اعلام نمایم که در کنگره فوق تلاش بر این است که با حضور اندیشمندان گروههای پزشکی، اعضاء محترم هیئت علمی دانشگاههای کشور و متخصصان گرامی به بحث و تبادل نظر پیرامون سلامت مردان، ناباروی و نقش مردان در ناباروی و توسعه سیاستهای جمعیتی کشور بپردازیم که مسلما فرصت خوبی برای استفاده بهینه از تجربیات اساتید حوزه های مختلف در پیشرفت علمی و عملی کشور عزیزمان خواهد بود.

درج در تقویم: ۱۳۹۷/۶/۲۰ - تعداد مشاهده ۱۹۹۷ بار

وضعیت کنفرانس

اطلاع رسانی

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۱ اسفند ۱۳۹۷ تا ۳ اسفند ۱۳۹۷
مهلت ارسال اصل مقالات:
۳۰ آذر ۱۳۹۷

اطلاعات تماس

تلفن دبیرخانه: ۰۲۱۸۸۲۴۹۷۷۵
فکس دبیرخانه: ۰۲۱۸۸۲۴۹۷۷۱
ایمیل: irhrcCongress@gmail.com
وبسایت: پایگاه رسمی کنفرانس

تاریخچه کنفرانس

لیست زیر سایر دوره های ثبت شده برای یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری و سومین کنگره سلامت مردان را نمایش می دهد:

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه یازدهمین کنگره مرکز تحقیقات بهداشت باروری و ناباروری و سومین کنگره سلامت مردان هستند:

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز:
تعداد مقالات: ۲۹۴۹
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.