CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۷
آذر

سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی در تاریخ ۷ آذر ۱۳۹۷ تا ۱۰ آذر ۱۳۹۷ توسط ریاست جمهوری معاونت علمی و فناوری و ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی-دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران در شهر تهران برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش: پزشکی ، بیولوژی مولکولی، بیولوژی سلولی و ژنتیک ، زیست مواد
برگزار کننده: ریاست جمهوری معاونت علمی و فناوری
سایر برگزار کنندگان: ستاد توسعه علوم و فناوری های سلول های بنیادی-دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی درمانی تهران
شهر برگزاری: تهران

امروزه فناوری سلول‌های بنیادی و کاربرد آن در پزشکی بازساختی با اقبال شدید محققین و دانشمندان جهان به این شاخه از علم و فناوری روبه‌رو گشته و سرمایه‌گذاری‌های سنگین کشورهای پیشرفته در این حوزه، حاکی از نقش مهم و چشمگیر این شاخه از علم و فناوری در کسب سهم مهمی از درمان بیماری ها در آینده نزدیک دارد بطوریکه پیش بینی می شود در دهه آینده کشورهای صاحب فناوری در این حوزه، صاحبان اقتدار در سطح ملی و بین المللی باشند.
پیشرفت های جمهوری اسلامی ایران در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی با وجود سرمایه‌گذاری اندک، نشان‌دهنده استعداد بالای رشد کشور در این حوزه است بطوریکه هم‌اکنون جمهوری اسلامی ایران از لحاظ تولید مقالات حائز رتبه اول در بین کشورهای اسلامی است. با توجه به جایگاه بالای این فناوری برتر در دنیا و اهمیت درمانی و ارزش اقتصادی آن برای جامعه، همچنین قرار گرفتن علوم سلول های بنیادی در میان اولویت های (الف) در علوم پایه و کاربردی بند (۳-۲) فصل سوم سند نقشه جامع علمی کشور، مسلماً افزایش سرمایه‌گذاری های مادی و معنوی و اجرای برنامه های ترویجی علمی- فرهنگی در این حوزه می تواند باعث کسب جایگاه شایسته در منطقه و جهان توسط جمهوری اسلامی ایران در افق ۱۴۰۴ گردد. در این راستا، ستاد توسعه فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی معاونت تحقیقات و فناوری ریاست جمهوری با استعانت از الطاف بیکران خداوند متعال و امام عصر (عج)، افتخار دارد به اطلاع همه پژوهشگران، متخصصان، سرمایه‌گذاران و علاقه‌مندان حوزه سلول های بنیادی برساند "سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی" در تاریخ 3 تا 10 آذر 1397 در محل سالن همایش‌های اجلاس سران تهران برگزار خواهد شد.
این رویداد بزرگ ملی و بین المللی، سومین تجربه ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی در حوزه ترویج و اطلاع‌رسانی علوم و فناوری‌های سلولهای بنیادی و پزشکی بازساختی است که امید است در دهمین سالگرد تأسیس این ستاد، با بهره‌گیری از تجارب موفق رویدادهای پیشین و تلاش‌های خستگی‌ناپذیر همکاران، بسیار پربارتر و موفق‌تر از سال گذشته برگزار گردد.

جشنواره سوم شامل 9 بخش اصلی خواهد بود که عبارتند از:
1. کنگره بین‌المللی
2. کارگاه‌های آموزشی تخصصی
3. نمایشگاه شرکت‌های دانش‌بنیان
4. فن‌بازار
5. کانون اندیشه و نوآوری
6. جایزه ملی
7. رویداد استارتاپ‌ها
8. بخش دانشجویی
9. بخش دانش‌آموزی


محتوای علمی جشنواره امسال بر 12 محور اصلی استوار است که عبارتند از:
1. فناوری های کاربردی در پژوهش‌های سلولهای بنیادی (Applied Technologies for Stem Cell Research)
2. سلول‌ایمنی‌درمانی (Immune Cell Therapy)
3. ژن‌درمانی و ویرایش ژنی (Gene Therapy and Gene Editing)
4. اندام‌واره‌ها در مدلسازی بیماری‌ها و تکوین (Organoids in Disease Modeling and Development)
5. پرتوانی و بازبرنامه‌نویسی (Pluripotency and Reprogramming)
6. زیست مواد‌ها و تجهیزات (Biomaterials and Devices)
7. مهندسی بافت (Tissue Engineering)
8. بانک سلولی (Cell Banking)
9. پیام‌رسانی سلولی و وزیکول‌های مشتق از سلول (Cell Signalling and Cell-Derived Vesicles)
10. کارآزمایی‌های بالینی و مداخلات مبتنی بر پزشکی بازساختی (Clinical Trials and Regenerative Medicine Interventions)
11. تجاری‌سازی محصولات مبتنی بر سلول و پزشکی بازساختی (Commercialization of Cell-Based and Regenerative Products)
12. مسائل اخلاقی، قانونی و اجتماعی (Ethical, Legal and Social Issues)
همچنین سخنرانی‌های علمی محققین برجسته خارجی و داخلی در حوزه سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی، زینت‌بخش محتوای علمی این رویداد می باشند. این رویداد بزرگ ملی و بین المللی، در کنار ارائه جدیدترین پیشرفت‌های علمی این حوزه در ایران و سراسر دنیا، بستری مناسب برای گردهمایی و تبادل تجربیات علمی و تجاری در زمینه سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی در میان دست‌اندرکاران این دانش و فناوری جدید و صاحبان صنایع نوپای این عرصه فراهم آورده و زمینه حمایت‌های صاحبان سرمایه و دولت از دانشمندان، صاحبان ایده و فعالان این حوزه را پررنگ‌تر می‌نماید.
ستاد توسعه علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی از تمامی علاقه‌مندان و همچنین اساتید، دانشجویان، پژوهشگران و متخصصان فرهیخته‌ای که در زمینه علوم سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی فعال هستند، دعوت می نماید تا با حضور فعال در "سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری‌های سلول‌های بنیادی و پزشکی بازساختی" بر غنای علمی این رویداد بزرگ ملی و بین‌المللی بیفزایند و با مشارکتی بسیار پربارتر از گذشته، در ترویج این دانش و فناوری بسیار مهم و روبه‌رشد کشور داشته باشند.

درج در تقویم: ۱۳۹۷/۳/۲۸ - تعداد مشاهده ۶۴۳۲ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۷ آذر ۱۳۹۷ تا ۱۰ آذر ۱۳۹۷
مهلت ارسال اصل مقالات:
۳۱ تیر ۱۳۹۷
مهلت ثبت نام در کنفرانس:
۱ آذر ۱۳۹۷

تاریخچه کنفرانس

لیست زیر سایر دوره های ثبت شده برای سومین جشنواره ملی و کنگره بین المللی علوم و فناوری های سلول های بنیادی و پزشکی بازساختی را نمایش می دهد:

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز:
تعداد مقالات: ۱۲۱۴۱
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.