CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۲۹
آبان

دومین کنفرانس ملی قرآن پژوهی پیشرفت

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

دومین کنفرانس ملی قرآن پژوهی پیشرفت در تاریخ ۲۹ آبان ۱۳۹۸ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸ توسط مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه (رشد) و تحت حمایت سیویلیکا در شهر قم برگزار می شود.با توجه به اینکه این همایش به صورت رسمی برگزار می گردد، کلیه مقالات این کنفرانس در پایگاه سیویلیکا و نیز کنسرسیوم محتوای ملی نمایه خواهد شد و شما می توانید با اطمینان کامل، مقالات خود را در این همایش ارائه نموده و از امتیازات علمی ارائه مقاله کنفرانس با دریافت گواهی کنفرانس استفاده نمایید.

حوزه های تحت پوشش: علوم اسلامی
برگزار کننده: مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه (رشد)
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: قم

دومین کنفرانس قرآن پژوهی پیشرفت با عنوان «اینک نظریه و کارکرد تفسیر پیشرفت شناخت » در سال 1398 برگزار می شود. شش سمینار تخصصی زمینۀ شکل گیری این کنفرانس را به سامان می آورد:
رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه (رشد) از آغاز به کار دبیرخانه علمی دومین کنفرانس تخصصی مکتب تفسیری پیشرفت شناخت با عنوان «اینک نظریه و کارکرد تفسیر پیشرفت شناخت» خبر داد. حجت‌الاسلام و المسلمین احمد آکوچکیان، رئیس مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه(رشد) گفت: در اولین کنفرانس قرآن‌پژوهی پیشرفت و روش‌شناسی تفسیر که اردیبهشت ماه برگزار شد، ساختار عمومی مکتب پیشرفت شناخت مورد بررسی قرار گرفت. پیش بینی شده است تا سال 98، محورهای اصلی اولین کنفراس قرآن پژوهی پیشرفت (اردیبهشت 96) در قالب سمینارهای تخصصی به منظور پردازش تخصصی تر مباحث تا برگزاری دومین کنفرانس  از سوی این نهاد تحقیقاتی برگزار شود.
به گفته دبیر علمی این کنفرانس ملی، اولین سمینار تخصصی کنفرانس پیش رو برای اسفند 96 پیش بینی شده و به طور تخصصی به بحث «رویکرد تفسیری پیشرفت و نظام انتظار از دین با نیایش اوصیایی»  (بسط محور اول اولین کنفرانس قرآن پژوهی پیشرفت که در اردیبهشت 96 برگزار شد) خواهد پرداخت. این سمینار بر آن است تا گام های پیشانظریة تفسیر را آشکار سازد به اینکه چه گام‌های پارادایمی لازم برای سررسید یک نظریة خودویژه باید داشت. بسط اصل نظریه پس از آن ضرورت می یابد. چگونه میتوان مهیای یک نظریه تفسیری خودویژة پیشرفت شناخت قرآنی بود. موضوع این سمینار، مغفول و مفروض بسیاری از اهل تفسیر است که در دورة معاصری به ناگزیر به آنها باید پرداخت.
وی افزود: دو سطح مباحث تحلیلی این سمینار، مباحث «پیشانظریه تفسیر در ساحت فکر دینی» و «پیشا نظریة تفسیر در ساحت بیرون دینی» است. پیشانظریه تفسیر در ساحت بیرون دینی، به نوبة خود، محیط بر پیشانظریه در ساحت فکر دینی است. افزون بر آن که دو سطح تحلیلی یاد شده، در سرجمع، چشم اندازی برای بازخوانی جایگاه نیایش اولیایی خواهد بود.
دبیر علمی دومین کنفرانس  بیان کرد: پیش نشست های مرتبط با این سمینار تخصصی در پنج محور زیر با حضور اساتید صاحبنظر برگزار خواهد شد:
1ـ اندیشه ترقی، نظریة پیشرفت به مثابه مدخل گذاربه  «مکتب تفسیری پیشرفت شناخت»
2ـ اندیشه، مکتب و نظریه تفسیری
3ـ مبانی فلسفه دینی مکتب تفسیر پیشرفت شناخت (حقیقت دین قرآنی و نظام انتظار از آن)
4ـ مبانی معرفت شناخت مکتب تفسیری پیشرفت شناخت

درج در تقویم: ۱۳۹۸/۶/۲۷ - تعداد مشاهده ۵۳۹ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

درحال پذیرش مقاله

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۲۹ آبان ۱۳۹۸ تا ۳۰ آبان ۱۳۹۸
مهلت ارسال اصل مقالات:
۲۵ مهر ۱۳۹۸

اطلاعات تماس

تلفن دبیرخانه: ۰۲۵۳۲۸۰۰۴۳۰
فکس دبیرخانه: ۰۲۵۳۲۸۰۰۴۱۷
آدرس پستی دبیرخانه: قم، شهرک پردیسان، بلوار دانشگاه، بلوار شهید حسین مولوی، کوچه دوم، مرکز تحقیقات استراتژیک توسعه (رشد) -کد پستی: 3749113351
ایمیل: Quran.conf2@gmail.com
وبسایت: پایگاه رسمی کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

مركز تحقيقات استراتژيك توسعه (رشد)