CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۹
اردیبهشت

نخستین همایش منطقه ای ارزیابی آموزش دروس علوم پایه، چالش ها ورهیافت ها

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

نخستین همایش منطقه ای ارزیابی آموزش دروس علوم پایه، چالش ها ورهیافت ها در تاریخ ۹ اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد اهواز و تحت حمایت سیویلیکا در شهر اهواز برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات نخستین همایش منطقه ای ارزیابی آموزش دروس علوم پایه، چالش ها ورهیافت ها مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش: آموزش
برگزار کننده: آموزشکده فنی و حرفه ای سما واحد اهواز
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: اهواز

ارزشیابی یک فرآیند نظام مدار برای جمع آوری، تحلیل، و تفسیر اطلاعات است که یکی از اجزای مهم و لاینفک یادگیری هر برنامه آموزشی محسوب می شود. ارزشیابی آموزشی از اواسط دهه 1960 حائز اهمیت شناخته شد. امروزه نیز بدون تردید باید اذعان داشت که ارزشیابی به علت ماهیت و عملکرد خاص خود در هر گونه نظام آموزشی یکی از گسترده ترین و جنجال برانگیزترین مباحث آموزشی است. استفاده از نتایج ارزشیابی بویژه ارزشیابی پیشرفت تحصیلی، نه تنها برای قضاوت درباره عملکرد یادگیرندگان، سنجش پیشرفت در طول زمان، تشخیص مشکلات فراگیران، برانگیختن فراگیران برای مطالعه، تبدیل بررسی های کیفی عملکرد به کمی، مقایسه هر فرد با توانائی های خودش، نظارت و هدایت گام به گام فراگیران، ایجاد فرصت برای خود ارزیابی فردی و گروهی، بلکه برای داوری اثربخشی کیفیت آموزش و روش ها و مواد آموزشی نیز مفید هستند.

با وجود تاکید بیشتر بر رویکردها و روش های تدریس، مشاهده می شود که گاه موضوع مهم ارزشیابی در فرایند تدریس مورد توجه لازم قرار نمی گیرد یا با دقت کافی انجام نمی شود که این موجب اختلال در کل فرایند می شود. همایش رویکردهای نوین ارزیابی آموزش دروس علوم پایه، چالش ها و رهیافت ها به منظور تاکید بیشتر بر جنبه های جدید ارزشیابی و آشنایی و معرفی رویکردهای جدیدی که قابلیت اجراء به عنوان مکمل یا جایگزین رویکردهای قدیمی برگزاری می شود.

 

محورهای همایش:

-  پیشرفت تحصیلی
-  سبکهای تفکر و یادگیری
-  تغییر رفتار و مدیریت کلاس
-  راهبردهای فراگیری، مطالعه و فراشناخت
-  چالش های فرارو و رویکردهای جدید
-  نظریه های یاددهی،  یادگیری و انگیزش
-  سنجش و ارزیابی آموزشی
-  مدرس توانمند

درج در تقویم: ۱۳۹۱/۱۱/۷ - تعداد مشاهده ۷۵۷۲ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۹ اردیبهشت ۱۳۹۲
مهلت ارسال اصل مقالات:
۱ اسفند ۱۳۹۱
تاریخ اعلام داوری مقالات:
۱۵ اسفند ۱۳۹۱

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه نخستین همایش منطقه ای ارزیابی آموزش دروس علوم پایه، چالش ها ورهیافت ها هستند:

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه آزاد
تعداد مقالات: ۱۵۴۴۸
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.