CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۲۳
آذر

پانزدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

پانزدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران در تاریخ ۲۳ آذر ۱۳۹۰ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۰ توسط انجمن زمین شناسی، دانشگاه تربیت معلم تهران و تحت حمایت سیویلیکا در شهر تهران برگزار گردید. شما می توانید برای دریافت کلیه مقالات پذیرفته شده در این کنفرانس به صفحه مجموعه مقالات پانزدهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران مراجعه فرمایید.

حوزه های تحت پوشش: پترولوژی و ژئوشیمی ، تکتونیک / زلزله ، زمین شناسی ، زمین شناسی اقتصادی ، ژئوفیزیک ، مهندسی ژئوتکنیک / زمین شناسی مهندسی
برگزار کننده: انجمن زمین شناسی، دانشگاه تربیت معلم تهران
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: تهران

با توجه به رشد کمی و کیفی پژوهش‌های در حال انجام در کشور و در راستای توسعه علمی و تبادل ‌نظر در خصوص آخرین یافته‌های علوم زمین و نیز فراهم‌ ‌آوردن بستری برای ارائه نتیجه فعالیت‌های پژوهشی پژوهشگران و اندیشمندان کشور، انجمن زمین‌شناسی ایران در نظر دارد پانزدهمین همایش سالانه خود را در روزهای 23 و 24 آذر ماه 1390 با مشارکت و میزبانی دانشگاه تربیت معلم تهران برگزار نماید.
لذا از کلیه دانش‌پژوهان و اندیشمندان علوم زمین دعوت می‌نماید با ارائه مقاله و یا شرکت در همایش، برگزارکنندگان را در برگزاری هرچه بهتر این همایش یاری دهند.

دبیرخانه پانزدهمین همایش انجمن زمین‌شناسی ایران در کلیه موضوعات مرتبط با علوم زمین مقاله می‌پذیرد. توجه به این نکته ضروری است که صرفاً مقالات پژوهشی که دارای نوآوری باشند در همایش مورد داوری قرار می‌گیرند و مقالات مروری و گردآوری، و مقاله‌هایی که پیش از این در همایش‌های دیگر ارائه شده باشند، از دور داوری کنار گذاشته می‌شوند.
مقالات به‌صورت الکترونیکی و توسط هیأت داوران بررسی می‌شوند و نتیجه داوری به اطلاع سخنران خواهد رسید و تنها مقالاتی که به‌صورت شفاهی و یا پوستر پذیرفته شده باشند در مجموعه مقالات آورده می‌شوند.

محورهای همایش به ‌شرح زیر است:
- آب‌شناسی
- چینه‌شناسی و دیرینه‌شناسی
- رسوب‌شناسی و سنگ‌شناسی رسوبی
- زمین‌شناسی اقتصادی
- سنگ‌شناسی آذرین و دگرگونی
- زمین‌شناسی مهندسی
- زمین‌شناسی ساختمانی، زمین‌ساخت و لرزه‌زمین‌ساخت‌
- زمین‌شناسی نفت
- ژئوشیمی
- ژئوفیزیک
- زمین‌شناسی زیست‌محیطی
- زمین‌شناسی پزشکی
- سنجش از دور و سیستم اطلاعات جغرافیایی
- زمین‌شناسی شهری
- زمین‌شناسی کواترنری
- زمین‌شناسی منابع انرژی
- زمین‌شناسی دریایی
- زمین‌گردشگری
- زمین‌ریخت‌شناسی
- و ...

چهاردهمین دوره انتخاب زمین‌شناس نمونه و زمین‌شناس پیش‌کسوت سال
انجمن زمین‌شناسی ایران برای قدردانی از زمین‌شناسان برجسته کشور، از میان کسانی که در زمینه‌های علمی و پژوهشی شرایط ویژه‌ای داشته باشند، یک نفر را به‌ عنوان زمین‌شناس نمونه سال و از میان زمین‌شناسانی که نقش ارزنده‌ای در پیشبرد زمین‌شناسی کشور داشته‌اند، یک نفر را به عنوان زمین‌شناس پیش‌کسوت سال انتخاب و معرفی می‌نماید.

چهاردهمین دوره انتخاب کتاب سال زمین‌شناسی
انجمن زمین‌شناسی ایران، به‌منظور قدردانی از مؤلفان و مترجمان، کتاب‌های چاپ اول را که از تیر ماه 1389 تا پایان مهر ماه 1390 وارد بازار نشر شده‌اند، توسط هیأت داوران بررسی و از پدیدآورندگان کتاب‌هایی که براساس رأی هیأت داوران بالاترین امتیاز را آورده باشند، تقدیر می‌نماید. لذا از مؤلفان و مترجمان دعوت می‌شود دو نسخه از کتاب خود را تا 20 آبان ماه به دبیرخانه همایش ارسال نمایند.

ششمین دوره انتخاب دانشجوی نمونه زمین‌شناسی
انجمن زمین‌شناسی ایران به‌منظور ایجاد انگیزه و تشویق دانشجویان دانشگاه‌های کشور، از دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری که براساس ضوابط ذکر شده در وبگاه انجمن، دارای فعالیت‌های ارزنده‌ علمی- پژوهشی بوده‌اند، دعوت می‌نماید مدارک خود را تا تاریخ 20 آبان ماه پس از تأیید گروه آموزشی، همراه با توصیه‌نامه استاد راهنما به دبیرخانه همایش ارسال دارند. هیأت رئیسه انجمن از میان درخواست‌های رسیده، در صورت کسب امتیاز لازم، یک دانشجوی کارشناسی ارشد و یک دانشجوی دکتری را در مراسم پایانی همایش، معرفی و از ایشان تقدیر می‌نماید.

کارگاه‌های آموزشی
دبیرخانه همایش، برنامه‌ریزی‌هایی را برای برگزاری کارگاه‌های آموزشی تخصصی و برای آشنایی بیشتر کارشناسان، دانشجویان و ... با مباحث و فناوری‌های نو، نرم‌افزارهای تخصصی و ... انجام داده که اطلاعات بیشتر در این باره، بر روی وبگاه انجمن قابل دسترسی است.

بازدیدهای علمی
بازدیدهای علمی یک روزه برای 25 آذر ماه در نظر گرفته شده است که برای جزئیات بیشتر در خصوص مسیرها و شرایط حضور، می‌توانید به وبگاه انجمن مراجعه نمایید.

یازدهمین مسابقه عکس و کاریکاتور
همزمان با برگزاری همایش، یازدهمین مسابقه عکس و کاریکاتور با موضوع پدیده‌های زمین‌شناسی برگزار می‌شود. آثار برگزیده در مراسم پایانی معرفی و از برگزیدگان تقدیر به عمل می‌آید.

نمایشگاه تخصصی دستاوردها و فناوری‌های مرتبط با علوم زمین
همزمان با برگزاری همایش، نمایشگاهی از دستاوردهای علمی، پژوهشی، فنی، اختراعات، کتب و نشریات، دستگاه‌ها، تجهیزات و کالاها، نمونه‌های کانی‌شناختی، فسیل‌شناختی و ... برگزار می‌گردد. لذا کلیه دانشگاه‌ها و مؤسسات علمی-پژوهشی، وزارتخانه‌ها، سازمان‌ها، شرکت‌ها و نیز افراد حقیقی، در صورت تمایل به داشتن غرفه می‌توانند با دبیرخانه همایش تماس حاصل نموده و حداکثر تا تاریخ 5 آذر ماه نسبت به ثبت‌نام اقدام نمایند.

درج در تقویم: ۱۳۹۰/۶/۲ - تعداد مشاهده ۲۱۳۴۰ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

مقالات کنفرانس

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۲۳ آذر ۱۳۹۰ تا ۲۴ آذر ۱۳۹۰

تاریخچه کنفرانس

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۱۴۶۴۶
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.