CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
۲۴
اردیبهشت

همایش علمی شاهنامه و پژوهش‌های آیینی

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

همایش علمی شاهنامه و پژوهش‌های آیینی در تاریخ ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲ توسط دانشگاه فردوسی مشهد و تحت حمایت سیویلیکا در شهر مشهد برگزار گردید.این همایش تحت حمایت سیویلیکا بوده است و به محض اتمام مراحل نمایه سازی، مقالات آن از طریق همین پایگاه منتشر خواهد شد.

حوزه های تحت پوشش: ادبیات
برگزار کننده: دانشگاه فردوسی مشهد
سایر برگزار کنندگان: تحت حمایت سیویلیکا
شهر برگزاری: مشهد

همایش علمی «شاهنامه و پژوهش‌های آیینی» به همت قطب علمی فردوسی‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد و با همکاری فرهنگسرای فردوسی مشهد برگزار شد.

 

به گزارش قطب علمی فردوسی‌شناسی دانشگاه فردوسی مشهد، دکتر محمدجعفر یاحقی، مدیر قطب علمی فردوسی‌شناسی و ادبیات خراسان در آغاز برگزاری این همایش، ضمن عرض تسلیت به مناسبت سال‌روز شهادت امام هادی(ع) و با اشاره به پیشینة برگزاری همایش‌های فردوسی بیان کرد: از همان روزی که ۲۵ اردیبهشت‌ماه به عنوان روز بزرگداشت حکیم ابوالقاسم فردوسی ثبت شد، همایش‌های متعددی در مشهد مقدس و ‌هم‌چنین در سراسر نقاط ایران و جهان برگزرا می‌شود.

 

دکتر یاحقی در معرفی برنامه‌های جاری روز فردوسی در روزهای پیش رو گفت: دو روز گذشته شاهد برگزاری همایش بزرگ فردوسی به همت جهاد دانشگاهی مشهد در دانشکدة ادبیات و علوم انسانی دانشگاه فردوسی بوده و علاوه بر آن روز گذشته در دانشگاه تهران و تا آخر هفته در اصفهان و مشهد، همایش‌های بزرگداشت فردوسی از برنامه‌های سال جاری برای این روز است.

 

مدیر فرهنگسرای فردوسی با اشاره به برنامه‌های جانبی روز فردوسی افزود: در همین حیطه، کارگاه نقاشی و نقاشی‌خط با تأیید فرهنگسرای فردوسی در حال برگزاری است و هم‌چنین سازمان میراث فرهنگی نیز در روز چهارشنبه مورخ ۲۵ اردیبهشت در آرامگاه فردوسی برنامه‌ی متنوعی را تدارک دیده است.

 

وی هم‌چنین با بیان تلاش‌های اساتید و دانشجویان در دانشکدة زبان و ادبیات فارسی، اذعان داشت: علاوه بر نخستین جلد از کتاب «فرهنگ جامع زبان فارسی» که در این همایش رونمایی می‌شود، مجموعة مقالات همایش نیز که حاصل زحمات و تلاش‌ بسیاری از اساتید و دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد است، در روز چهارشنبه رونمایی می‌شود.

 

یاحقی با اعلام این خبر که در روز چهارشنبه کتاب «قرآن و شاهنامه» در همایش فردوسی در فرهنگسرای امام رضا(ع) رونمایی می‌شود، متذکر شد: این کتاب به اشتراکات قرآن و شاهنامه پرداخته و به نظر اساتید متبحر در ادبیات فارسی نخستین کتابی است که در آن از فرهنگ مردم نشانه‌هایی می‌توان یافت و به فرهنگ مردم اشاره‌های فراوانی دارد.

 

وی در پایان با معرفی محوریت همایش علمی «شاهنامه و پژوهش‌های آیینی» در سال جاری اظهار داشت: محوریت همایش سال جاری همان‌گونه که از عنوان آن پیداست، شاهنامه و آیین‌هاست.

درج در تقویم: ۱۳۹۷/۱۲/۱۳ - تعداد مشاهده ۷۷ بار

اعتبار کنفرانس

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این کنفرانس تحت تایید و حمایت سیویلیکا برگزار میشود و مقالات آن در سیویلیکا و کنسرسیوم محتوای ملی نمایه و منتشر خواهد شد

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۲ تا ۲۵ اردیبهشت ۱۳۹۲

کنفرانسهای مرتبط

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۴۰۲۱۴
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.