CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
۳
اسفند

اولین کنگره ملی ستون فقرات و ورزش

صفحه اول تقویم

راهنمای دبیرخانه

اولین کنگره ملی ستون فقرات و ورزش در تاریخ ۳ اسفند ۱۳۹۶ تا ۴ اسفند ۱۳۹۶ توسط مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران و انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران، فدراسیون پزشکی ورزشی در شهر تهران برگزار گردید.

حوزه های تحت پوشش: طب ورزشی ، طب فیزیکی و توانبحشی ، فیزیوتراپی
برگزار کننده: مرکز تحقیقات پزشکی ورزشی دانشگاه علوم پزشکی تهران
سایر برگزار کنندگان: انجمن علمی پزشکی ورزشی ایران، فدراسیون پزشکی ورزشی
شهر برگزاری: تهران

ورزش نقشی اساسی در پیشگیری و مدیریت مشکلات ستون فقرات دارد. از طرفی آسیب های ستون فقرات در ورزشکاران از هر دو نوع حاد و مزمن بسیار شایع اند.

مطالعات ما نشان می دهد که تنها در ورزش کشتی در کشور سالی بیش از یک ضایعه نخاعی کاتاستروفیک به علت آسیب ورزشی ایجاد می شود. در همین ورزش شیوع بیماری اسپوندیلولیز 30% است. آسیب های مزمن ستون فقرات مثل کمردرد نیز در ورزشکاران بسیار شایع است، به نحوی که شیوع سالانه آن94-30 % است. طبق بررسی ما در لیگ برتر فوتبال کشور، یک پنجم بازیکنان سالانه به طور متوسط 13 مسابقه و جلسه تمرینی را به علت کمردرد از دست می دهند.

شواهد بالینی رو به رشدی نشانگر موثر بودن ورزش در پیشگیری، درمان و بازتوانی درد ها و مشکلات ستون فقرات است که شامل روش های متنوع ورزش درمانی فردی و گروهی و برنامه های است که از جنبه های جسمی، روانی و اجتماعی  به مدیریت بیماران می پردازند.

این کنگره قدمی در جهت همفکری و تبادل نظر از استاید و محققان رشته های مختلف و با هدف پیشگیری از مشکلات ستون فقرات و ارتقاع سطح مراقبت از آسیب های آن در ورزشکاران و جمعیت عمومی کشور می باشد.

در جهت استفاده از تجارب دیگر نقاط جهان و کاربردی تر کردن دانش روز ، کارگاه های عملی متنوع و با حضور اساتید برتر برگزار می شود.

 

درج در تقویم: ۱۳۹۶/۱۰/۲۳ - تعداد مشاهده ۲۴۶۰ بار

وضعیت کنفرانس

برگزارشده

تاریخهای مهم

تاریخ برگزاری:
۳ اسفند ۱۳۹۶ تا ۴ اسفند ۱۳۹۶
مهلت ارسال اصل مقالات:
۳ بهمن ۱۳۹۶

کنفرانسهای مرتبط

کنفرانسهای زیر از نظر موضوعی مشابه اولین کنگره ملی ستون فقرات و ورزش هستند:

اطلاع‌رسانی به دوستان

شما می‌توانید با تکمیل این فرم، اطلاعات این کنفرانس را در اختیار همکاران خود نیز قرار دهید
کد کپچا

به اشتراک گذاری

برگزار کننده

نوع مرکز:
تعداد مقالات: ۵۸۳۵
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.