CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران

دهمین فراخوان حمایت از طرحهای پژوهشی با تمرکز بر مسایل شناختی فراگیر جامعه

فراخوان طرحها

ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی به منظور توسعه هم افزایی پایان نامه ها و رساله های دانشجویی در راستای رسیدن به اهداف مشخص در حوزه علوم شناختی، دهمین فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی در خرداد ماه امسال را با تمرکز جدی بر مسایل شناختی فراگیر جامعه اختصاص داده است.

تاکنون نه مرحله فراخوان حمایت از طرح های پژوهشی از سوی ستاد برگزار شد و در نتیجه این فراخوان ها ، بیش از 200 طرح پژوهشی و مطالعاتی در حوزه علوم و فن آوری های شناختی در مراکز علمی کشور تحت پوشش چتر حمایتی ستاد توسعه علوم شناختی قرار گرفتند.

 

در دهمین مرحله از فراخوان طرح های پژوهشی، حمایت از محققان برجسته علاقه مند به مهاجرت به حوزه علوم و فن آوری های شناختی که تاکنون در این زمینه فعالیت متمزکزی نداشته اند، مورد توجه قرار دارد.

 

 فعالیت های متمرکز در ارتباط با سرپرستی پایان نامه های کارشناسی ارشد و دکتری، چاپ مقالات در مجلات معتبر، انجام طرح پژوهشی، تولید محصول یا ارایه خدمات در حوزه علوم و فن آوری های شناختی تعریف شده است. 

 

دکتر "حسین عزیزی" کارشناس ارشد ستاد توسعه علوم شناختی اعلام کرد: طرح های پیشنهادی محققان شامل حداقل دو پایان نامه (کارشناسی ارشد/ دکتری) است که باید در راستای اهداف پژوهشی، توسعه فن آوری و یا خدمات در حوزه شناختی  و در چارچوب اولویت های ستاد قرار داشته و دستاورد یکپارچه ای را دنبال کنند.

 

 وی افزود: طرح های پژوهشی و توسعه فن آوری، خصوصا در حوزه ی علوم پایه، مشروط به مشخص بودن فازهای بعدی طرح برای رفع نیازهای جامعه و توسعه اقتصاد دانش بنیان مورد بررسی قرار می گیرند.

 

کارشناس ارشد ستاد همچنین یادآور شد: "بازتوانی و ارتقا توانمندی های شناختی، "پژوهش های کاربردی و بنیادی در آموزش و پرورش شناختی"، "پژوهش های کاربردی و بنیادی در علوم شناختی زبان (زبانشناسی شناختی)"، "پژوهش های شناختی مبتنی بر نگاشت مغز"، "توسعه ابزارها و فن آوری های مطالعه رفتار زمانی-شبکه ای مغز"، "پژوهش های شناختی در حوزه های بالینی و علوم اعصاب شناختی"، "توسعه فن آوری های شناختی مرتبط با ارتباط بین مغز و ماشین و مغز با مغز"، و نیز "مطالعات بنیادی و نظریه پردازی در حوزه علوم شناختی" ،"مدل سازی شناختی"  و "روانشناسی شناختی" از جمله طرح های تحقیقاتی دراین فراخوان در اولویت ستاد قرار دارند.

 

 محققان، اساتید و علاقه مندان به فعالیت درحوزه های علوم شناختی در فراخوان جدید ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی می توانند طرح های پژوهشی خود را  جهت بررسی طرح ها و برخورداری از چتر های حمایتی در خرداد ماه امسال همزمان با اعلام فراخوان به ستاد توسعه علوم و فن آوری های شناختی ارایه دهند.

ثبت فراخوان: ۱۳۹۸/۲/۲۴ - تعداد مشاهده ۳۹۷ بار

وضعیت فراخوان

اتمام مهلت فراخوان

تاریخهای مهم

مهلت ارسال طرح:
۳۱ تیر ۱۳۹۸
تاریخ شروع فراخوان:
۱ خرداد ۱۳۹۸

اطلاعات مهم

نوع فراخوان: فراخوان طرح پژوهشی
سطح فراخوان: ملی

شامل حمایت از پایان نامه ها
محور علمی فراخوان: علوم عصبی شناختی ، علوم رفتاری و اجتماعی

فراخوانهای مرتبط

کنفرانسهای مرتبط

به اشتراک گذاری