CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

فصلنامه مواد پیشرفته در مهندسی

صفحه اول ژورنالها

جستجو در مقالات

لیست کل ژورنالها

نشریه علمی پژوهشی مواد پیشرفته در مهندسی، دستاوردهای پژوهشی محققان فارسی زبان را در زمینه‌های مختلف فرایندها و مواد پیشرفته و رشته‌های وابسته به آن، در قالب مقاله‌های علمی منتشر می‌کند. این نشریه به زبان فارسی منتشر می‌شود و هدف آن انتشار نتایج پژوهش‌های اساتید و محققان در شاخه‌های گوناگون فرایندها و مواد پیشرفته، گسترش و ارتقای پژوهش و ایجاد ارتباط و همکاری علمی بین محققان فارسی زبان است.

حوزه های تحت پوشش: نانومواد، بیومواد، مواد مرکب (کامپوزیت‌ها)، مواد الکترونیکی، مواد مغناطیسی، مواد پلی‌مری جدید، نیمه‌ هادی‌ها، ابررساناها، سرامیک‌های پیشرفته، پوشش‌های نوین، فرایندهای پیشرفته سنتز و تولید، توسعه، بهبود، مشخصه‌یابی و ارزیابی مواد مهندسی و خواص آن‌ها

مقاله‌های ارسالی به نشریه نباید قبلاً در نشریه‌های دیگر به چاپ رسیده باشند. مقاله‌های ارایه شده در کنفرانس‌ها و مجامع علمی از این گفته مستثنی هستند و مانند مقاله‌های دیگر ارزیابی می‌شوند و در صورت تایید به چاپ می‌رسند. این نشریه مقاله‌های کامل، کوتاه و مروری را با ویژگی‌های زیر می‌پذیرد:

۱. مقاله کامل (Article): در بردارنده نتایج و دستاوردهای اصیل و بدیع در یکی از شاخه‌های فرایندها و مواد پیشرفته و رشته‌های وابسته به آن است. این گونه مقاله‌ها بر اساس روش‌های تجربی، محاسباتی (کامپیوتری) یا تحلیلی تالیف شده‌اند و نتایج آن‌ها به کاربردها، روش‌ها، مفاهیم و مشاهدات جدید در زمینه فرایندها و مواد پیشرفته با هدف پیشبرد مرزهای علم و فناوری می‌پردازد. مقاله‌های کامل نباید از 6000 واژه (تقریبا 16 صفحه نشریه به انضمام شکل‌ها و جدول‌ها) فراتر روند.

 ۲. مقاله کوتاه (Short Article): در بردارنده نتایج کوتاه و مختصر یک پژوهش اصیل در یکی از شاخه‌های فرایندها و مواد پیشرفته است. اصولا مقاله‌هایی در این چارچوب قرار می‌گیرند که حجم دستاوردها و مطالب نوین آنها کمتر و محدودتر از مقاله‌های کامل باشد و بتوان آنها را در صفحات کمتری عرضه کرد. حجم این گونه مقاله‌ها نباید از 2500 واژه (تقریبا 6 صفحه نشریه شامل شکل‌ها و جدول‌ها) بیشتر باشد.

۳. مقاله مروری (Review Article): توسط اساتید و پژوهشگرانی نوشته می‌شود که در زمینه‌ای خاص پژوهش‌ها و مطالعات بسیاری انجام داده‌اند و صاحب تالیفات متعدد در آن زمینه هستند. در این گونه مقاله‌ها هدف ارایه نتایج جدید نبوده، بلکه آشنا ساختن جامعه علمی با سوابق و پیشرفت‌های انجام شده در آن موضوع خاص است. مقاله‌های مروری دانش فعلی پژوهشگران را در زمینه مورد نظر روشن می‌سازد و راه را برای پژوهش‌های آینده هموار می‌کند. این گونه مقاله‌ها به انضمام شکل‌ها و جدول‌ها نباید از 1000 واژه (تقریبا 24 صفحه نشریه) فراتر روند. مقاله مروری معمولا در پاسخ به دعوت سردبیر از یک محقق برجسته و صاحبنظر تالیف می‌شود. با این حال پژوهشگران واجد شرایط می‌توانند مقاله‌های مروری پیشنهادی خود را همراه با فهرست تالیفات خود برای بررسی به دفتر نشریه ارسال کنند.

مقالات مهم ژورنال از کلیه شماره ها (بیشترین دریافت)

تاریخ ثبت ژورنال: ۱۳۹۶/۸/۳۰ - تعداد نمایش اطلاعات ژورنال: ۱۱۳۴

اطلاعات مجله

فصلنامه مواد پیشرفته در مهندسی

Journal of Advanced Materials in Engineering
ضریب تاثیر: 0.042
موضوعات تحت پوشش: علم مواد (عمومي)
زبان ژورنال: فارسی
صاحب امتیاز: دانشگاه صنعتی اصفهان
سطح مجله: علمی-پژوهشی
ترتیب انتشار: فصلی
شماره استاندارد: ۲۸۵۱-۱۰۲۵
شاپای الکترونیکی: ۵۷۳۳-۲۴۲۳
شماره مجوز وزارت علوم: 21/2910/3
سال شروع انتشار: ۱۳۶۰
محل انتشار:: اصفهان-ایران

اطلاعات علم سنجی مرکز ناشر ژورنال

نوع مرکز: دانشگاه دولتی
تعداد مقالات: ۲۲۹۴۸
در بخش رتبه بندی دانشگاه های ایران می توانید رتبه بندی علمی مراکز دانشگاهی و پژوهشی کشور را بر اساس آمار مقالات نمایه شده مشاهده نمایید.

جستجوی پیشرفته در مقالات این ژورنال

اطلاعات تماس با مجله

آدرس دفتر نشریه: دانشگاه صنعتی اصفهان- کتابخانه مرکزی دانشگاه – دفتر نشریات علمی دفتر مجله مواد پیشرفته در مهندسی
کد پستی: ۸۴۵۶۸۳۱۱۱
تلفن : ۰۳۱۳۳۹۱-۲۸۷۷
فکس: ۰۳۱۳۳۹۱-۲۶۲۶
آدرس ایمیل ۱‍: Jame@of.iut.ac.ir
وبسایت رسمی: http://jame.iut.ac.ir/

اشتراک‌گذاری

آرشیو مجله

اعتبار ژورنال

Sponsored and Indexed by
CIVILICA
We Respect the Science
این ژورنال تحت حمایت سیویلیکا می باشد و مقالات هر شماره آن پس از انتشار در پایگاه سیویلیکا نمایه سازی و منتشر می شود
مقالات نمایه شده در نظام رتبه بندی دانشگاهها و پژوهشگاهها مورد تحلیل قرار میگیرد.

ساختار سازمانی

مجلات مرتبط

کنفرانسهای مشابه