CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۲۷
اردیبهشت

کارگاه آموزشی: کارگاه آیین مکاتبات اداری

نشستهای علمی

ثبت نشست جدید

کارگاه آیین مکاتبات اداری در تاریخ ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸ توسط موسسه آموزش عالی زند شیراز و انجمن زبان و ادبیات فارسی ایران - موسسه آموزش عالی زند شیراز در شهر شیراز استان فارس برگزار می شود.

حوزه های تحت پوشش: ادبیات
برگزار کننده: موسسه آموزش عالی زند شیراز و انجمن زبان و ادبیات فارسی ایران - موسسه آموزش عالی زند شیراز

اصلی‌ترین و مهم‌ترین کارکرد زبان، ایجاد ارتباط و تبادل اطلاعات است. ارتباط را فن انتقال اطلاعات، افکار و رفتارهای انسانی از فرستنده به گیرنده و اساس شکل‌گیری جوامع دانسته‌اند. ارتباط در تشکیلات اداری عبارت است از: انتقال اطلاعات و دستورها و نیز بررسی بازخورد آن‌ها به منظور ایجاد حرکت در جهت هدایت رفتار انسانی در مجموعه‌ی نظام سازمانی برای رسیدن به اهداف و مأموریت‌ها. این ارتباط لازمه‌ی نظام مدیریتی و تضمین‌کننده‌ی روابط صحیح اداری خواهد بود. یکی از روش‌های ایجاد ارتباط به ویژه در حوزه‌ی امور اداری، نوشتن نامه است.
هدف از برگزاری کارگاه آیین مکاتبات اداری، معرفی نامه‌ی اداری و انواع آن، بررسی اجزای نامه‌ی اداری و در واقع پرداختن به شیوه‌ی نگارش متن نامه‌ی اداری، ساختار نامه‌ی اداری و نیز اشتباهات رایج در این حوزه یعنی بررسی توصیه‌های نگارشی بوده است. هم‌چنین در این کارگاه، افراد نمونه‌های مختلف نامه‌ی اداری را به عنوان مثال‌هایی در این حوزه بررسی کردند تا در آینده بتوانند نامه‌هایی بدون اشتباه را برای تقدیم به سازمان‌های مختلف بنویسند.

***

مدرس:دکتر انیسه هاشمی قلاتی

برگزار کننده

زمان و مکان

تاریخ برگزاری: ۲۷ اردیبهشت ۱۳۹۸
ساعت برگزاری: ۱۳ تا ۱۵
استان: فارس
شهر: شیراز
محل برگزاری: میدان معلم- همت جنوبی- موسسه آموزش عال زند شیراز

تبلیغات

درج در سایت: ۱۳۹۸/۲/۲۳ - تعداد مشاهده ۲۴۲ بار
کارگاه آیین مکاتبات اداری

نشستهای مشابه

کنفرانسهای مشابه

به اشتراک گذاری