CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۱۲
آبان

سخنرانی علمی: نقد و اکران مستند «پسر اینترنت»

نشستهای علمی

ثبت نشست جدید

نقد و اکران مستند «پسر اینترنت» در تاریخ ۱۲ آبان ۱۳۹۸ توسط دانشگاه علامه طباطبائی در شهر تهران استان تهران برگزار می شود.

حوزه های تحت پوشش: هنرهای تجسمی
برگزار کننده: دانشگاه علامه طباطبائی

مستند «پسر اینترنت»، روز یکشنبه(12 آبان)، ساعت 12 الی 15، در سالن شورای دانشکده علوم ارتباطات دانشگاه علامه طباطبایی واقع در دهکده المپیک نقد و اکران می‌شود.

مرضیه ادهم دانشجوی دکتری علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی و علیرضا صالحی‌نژاد پژوهشگر مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی دانشگاه تهران، مستند «پسر اینترنت» اثر «برایان نپنبرگر» را در دانشگاه علامه طباطبایی نقد می‌کنند.

ورود برای عموم علاقه مندان آزاد و رایگان است.

«پسر اینترنت»، مستند آمریکایی ساخته‌شده در سال ۲۰۱۴ میلادی به کارگردانی برایان نپنبرگر است. این مستند به ماجرای زندگی آرون شوارتز، خدمات او به دنیای اینترنت و مشکلات قانونی که او با آن‌ها روبه‌رو شد و نهایتاً به خودکشی او انجامید، می‌پردازد.

پسر اینترنت، یک تاریخ شفاهی از زندگی شوارتز است که در آن برخی از افرادی که از نزدیک با او آشنایی داشته‌اند نظرشان را در مورد او و شرایطی که در آن قرار داشت بیان می‌کنند. با این حال به گفتهٔ کارگردان فیلم، هیچ‌یک از افراد طرف دولت آمریکا یا مؤسسهٔ ام‌آی‌تی حاضر نشدند در این فیلم حضور پیدا کنند و به همین خاطر فیلم بیشتر در زمینهٔ اهداف دولت و واکنش‌های آن مؤسسه به بیان فرضیاتی که از طرف وکیل‌ها و اطلاعات دیگر شکل گرفته‌اند اکتفا می‌کند. این فیلم اولین بار در فستیوال فیلم ساندنس ۲۰۱۴ اکران شد.

----

علیرضا صالحی‌نژاد پژوهشگر مرکز پژوهشی سیاست‌های فضای مجازی دانشگاه تهران
مرضیه ادهم دانشجوی دکتری علوم ارتباطات اجتماعی دانشگاه علامه طباطبایی

برگزار کننده

زمان و مکان

تاریخ برگزاری: ۱۲ آبان ۱۳۹۸
ساعت برگزاری: ۱۲ تا ۱۵
استان: تهران
شهر: تهران
محل برگزاری: دهکده المپیک، دانشگاه علامه طباطبایی، دانشکده علوم ارتباطات، سالن شورا

تبلیغات

درج در سایت: ۱۳۹۸/۸/۱۱ - تعداد مشاهده ۳۳ بار
نقد و اکران مستند «پسر اینترنت»

نشستهای مشابه

کنفرانسهای مشابه

به اشتراک گذاری