CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله معماری پایدار در معماری معاصر ایران ( با تاکید بر طرح مرکز آموزش در کردان کرج، و سفارت ایران در سئول اثر فرهاد احمدی )

عنوان مقاله: معماری پایدار در معماری معاصر ایران ( با تاکید بر طرح مرکز آموزش در کردان کرج، و سفارت ایران در سئول اثر فرهاد احمدی )
شناسه (COI) مقاله: AUUM02_018
منتشر شده در دومین کنفرانس سالانه پژوهش های معماری، شهرسازی و مدیریت شهری در سال ۱۳۹۵
مشخصات نویسندگان مقاله:

علیرضا خضریان - عضوهیئت علمی تمام وقت دانشگاه آزاد اسلامی ملایر، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، ملایر، ایران
ساره بیگلری - پژوهشگر کارشناسی ارشد، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، ملایر، ایران
نرگس پیهانی - پژوهشگر کارشناسی ارشد، گروه معماری، دانشگاه آزاد اسلامی، ملایر، ایران

خلاصه مقاله:
معماری پایدار یکی از گرایش ها و رویکردهای نوین معماری است که در سال های اخیر مورد توجه عده زیادی از طراحان و معماران معاصر جهان قرار گرفته است. این معماری که برخاسته از مفاهیم توسعه ی پایدار می باشد در پی سازگاری و هماهنگی با محیط زیست است که به نظرمی رسد که بارفع موانع از طریق توجه به ارزش ها و ویژگی های معماری بومی، می توان آن را کامل نمود. چرا که باتوجه به آثار معماری بومی و مستندات کتابخانه ای، این بناها در زمان و مکان خود به خوبی با اهداف رویکرد پایداری، مطابقت می کردند. در شکل گیری معماری بومی، برخی روابط اجتماعی و اقتصادی با محیط طبیعی و نمادهای فرهنگی ماهرانه انعکاس می یابد. معماری پایدار که در واقع زیرمجموعه طراحی پایدار است را شاید بتوان یکی از جریان های مهم معاصر به حساب آورد که عکس العملی منطقی در برابر مسایل و مشکلات عصر صنعت به شمار می رود. پژوهش حاضر رویکردی توصیفی است که به منطق و اصول معماری پایدار در معماری معاصروبررسی آثار فرهاد احمدی می پردازد.

کلمات کلیدی:
معماری بومی، معماری پایدار، طراحی اقلیمی، معماری معاصر، فرهاد احمدی

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-AUUM02-AUUM02_018.html