CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله استفاده از بازیهای شبیهساز در آموزش کارآفرینی: نگاهی بر بازی کسب و کارسیمونچر (Simventure) و بیزکفی (Bizcafe)

عنوان مقاله: استفاده از بازیهای شبیهساز در آموزش کارآفرینی: نگاهی بر بازی کسب و کارسیمونچر (Simventure) و بیزکفی (Bizcafe)
شناسه (COI) مقاله: CGCO02_023
منتشر شده در دومین کنفرانس ملی بازی های رایانه ای؛ فرصت ها و چالش ها در سال ۱۳۹۵
مشخصات نویسندگان مقاله:

سعید کریمی - عضو هیات علمی دانشگاه بوعلی سینا

خلاصه مقاله:
کارآفرینی از جمله مهارتهای قرن 21 است که یادگیری آن برای موفقیت در کار و زندگی در عصر اطلاعات ضروری میباشد. بازیهای شبیه ساز کسب و کار از جمله روشهای آموزشی اثربخش است که می توان از آنها در آموزش کارآفرینی بهره برد. این نوع بازی ها، ابزار کارآمد و موثری برای تسهیل یادگیری تجربی می باشند و به فراگیران اجازه می دهند تا هیجان، چالش و واقعیت عملی راهاندازی و اداره یک کسب و کار مجازی را در محیطی ایمن و نسبتا بیخطر تجربه نمایند. هدف مقاله حاضر آن است که علاوه بر بیان مزایای استفاده از بازیهای شبیه ساز کسب و کار در فرایند آموزش، دو بازی سیم ونچر (Simventure (و بیزکفی (BizCafe (را معرفی کند. با توجه به اثربخش بودن بازیهای شبیه ساز کسب و کار در بهبود مهارت کارآفرینی پی شنهاد می شود که دان شگاه ها و نهادهای آموز شی این نوع بازیها را در برنامههای آموز شی کارآفرینی ادغام نمایند و از مزایای آنها بهره بگیرند.

کلمات کلیدی:
کارآفرینی، آموزش کارآفرینی، بازی شبیهساز کسب و کار، سیم ونچر، بیزکفی

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-CGCO02-CGCO02_023.html