CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله تاثیرانرژی های تجدید پذیر برکاهش بحران آب و انرژی

عنوان مقاله: تاثیرانرژی های تجدید پذیر برکاهش بحران آب و انرژی
شناسه (COI) مقاله: ECONF02_086
منتشر شده در دومین همایش سراسری محیط زیست، انرژی و پدافند زیستی در سال ۱۳۹۳
مشخصات نویسندگان مقاله:

آمنه برهانی تخته جان - دانشجوی کارشناسی ارشد هیدروژئولوژی، دانشگاه فردوسی مشهد، دانشکده علوم، گروه زمین شناسی، مرکز تحقیقات آب های زیرزمینی (متآب)
حسین محمدزاده - دانشیار، دانشگاه فردوسی مشهد، مرکز تحقیقات آب های زیرزمینی (متآب)، گروه زمین شناسی، دانشکده علوم، دانشگاه فردوسی مشهد

خلاصه مقاله:
با پیشرفت تکنولوژی و افزایش جمعیت، آب و انرژی به دو مبحث از هم ناگسستنی تبدیل شده اند. امروزه به این مبحث پیوند آب و انرژی اطلاق می شود. برای تولید انرژی آب زیادی مصرف می شود و از طرفی 8% درصد از انرژی تولیدی در سطح جهان صرف پمپاژ، تصفیه و انتقال آب می شود. انرژی های تجدید پذیر علاوه بر کاهش اثرات منفی استفاده از سوخت های فسیلی می توانند بخش بزرگی از نیاز به آب و انرژی را فراهم کنند. استفاده از این روش ها در روستا ها و مناطق دورافتاده به دلیل هزینه های بالای انتقال آب و انرژی از اولویت بیشتری برخوردار است. در بین روش های مختلف استفاده از این انرژی های نو، انرژی فتوولتاییک بیشترین هماهنگی با تامین و کاهش مصرف آب را دارد. آب مصرفی این روش بسیار کمتر از سایر روش های تولید انرژی و حتی روش های حرارتی خورشیدی است. از طرفی کاربردی ترین روش برای شیرین سازی آب در سطح جهانی است.

کلمات کلیدی:
مصرف، انرژی، آب، تجدید پذیر

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-ECONF02-ECONF02_086.html