CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله شناسایی و اولویت بندی عوامل مؤثر در پیاده سازی مدیریت دانش و سازمان های پروژه محور و رتبه بندی سازمان ها با استفاده از روش های تصمیم گیری چند شاخصه فازی (مطالعه موردی: شرکت های مستقر در مراکز رشد یکی از سازمان های نظامی مشهد)

عنوان مقاله: شناسایی و اولویت بندی عوامل مؤثر در پیاده سازی مدیریت دانش و سازمان های پروژه محور و رتبه بندی سازمان ها با استفاده از روش های تصمیم گیری چند شاخصه فازی (مطالعه موردی: شرکت های مستقر در مراکز رشد یکی از سازمان های نظامی مشهد)
شناسه (COI) مقاله: IKMC08_283
منتشر شده در هشتمین کنفرانس ملی و دومین کنفرانس بین المللی مدیریت دانش در سال ۱۳۹۴
مشخصات نویسندگان مقاله:

سلیمان امینی - دانشجوی کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی سجاد مشهد
ابراهیم رضایی نیک - استادیار گروه مهندسی صنایع، دانشگاه صنعتی سجاد مشهد
ادریس مظلوم زاده - کارشناسی ارشد مدیریت اجرایی، دانشگاه علم و صنعت ایران
مجتبی طالبیان شریف - کارشناسی ارشد مهندسی صنایع، دانشگاه فردوسی مشهد

خلاصه مقاله:
در اهمیت استقرار مدیریت دانش باید گفت که بسیاری از کشورهای صنعتی و پیشرفته و در حال توسعه بدان متوسل شده اند تا بتوانند مهارت های خود را ارتقا داد و به بازارهای بین المللی راه پیدا کنند. مدیریت منابع دانشی سازمان دهد سازمان، امری خطیر به شمار می آید. شناسایی عوامل دانشی که مدیران کمک می کند تا بتواند تصمیمات بهتر و دقیق تری را برای پیشرفت سازمان ها اتخاذ کنند. در این پژوهش به بررسی و شناسایی عوامل دانشی در 16 شرکت مستقر در مراکز رشد یکی از سازمان های نظامی مشهد پرداخته شده است. سپس برای رتبه بندی شرکت از روش ترکیبی ANP فازی دسیسه فازی استفاده شده است. نتایج نشان دهنده اولویت بالای شرکت BRB پرویز با سایر شرکت ها است. همچنین نتایج نشان داد که استفاده از روش ترکیبی، سؤالات را به طور چشمگیری از 4٬200 سال برای مقایسه گزینه ها نسبت به زیر معیارها 560 سؤال کاهش داد.

کلمات کلیدی:
مدیریت دانش، فرایند تحلیل شبکه فازی FANP، تاپسیس فازی FTOPSIS

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-IKMC08-IKMC08_283.html