CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله بررسی مسائل و مشکلات فروش بیمه های عمر سرمایه گذاری و استراتژی های غلبه بر آنها در شهرستان زنجان (مطالعه ی موردی بیمه کارآفرین)

عنوان مقاله: بررسی مسائل و مشکلات فروش بیمه های عمر سرمایه گذاری و استراتژی های غلبه بر آنها در شهرستان زنجان (مطالعه ی موردی بیمه کارآفرین)
شناسه (COI) مقاله: MANAGEMENT01_107
منتشر شده در اولین همایش بین المللی علوم مدیریت پیشرفت ها، نوآوری ها و چالش ها در سال ۱۳۹۴
مشخصات نویسندگان مقاله:

سید مجید الهی - استادیاردانشگاه بین االمللی قزوین مدیرگروه ،گروه مدیریت ،دکتری مدیریت
مهدی نوروزی رامین - دانشجوی کارشناسی ارشد رشته - MBE گرایش بازار یابی دانشگاه بین المللی امام قزوین

خلاصه مقاله:
عدم اطمینان از آینده و شرایط مختلفی که روزانه با آن مواجه هستیم، سبب شده است تا ریسک زندگی در جامعه ی کنونی بیشتر شود و برنامه ریزی افراد برای آینده ی خود و خانواده شان تنوع زیادی داشته باشد. در این میان بیمه های عمر و سرمایه گذاری یا بیمه های زندگی از انواع بیمه نامه ها هستند که آینده ی خود فرد و خانواده ی وی را از نظر ریسک های احتمالی در زندگی تحت پوشش قرار می دهند. سهم این بیمه نامه ها در کشور در حدود 9,5 % از کل حق بیمه ی تولید شده، کشور می باشد و بیش از % 53 این مقدار سهم سازمان تامین اجتماعی تامین می باشد. در این پژوهش بر آن شدیم تا مشکلات فروش این نوع بیمه نامه ها را در استان زنجان از دیدگاه نمایندگان فروش شرکت بیمه کارآفرین بررسی نماییم؛ به منظور انجام این بررسی از پرسشنامه ای شامل 25 سوال استفاده نموده ایم. این موارد در قالب 2 فرضیه و 5 پرسش در این پژوهش مورد بررسی قرار گرفته اند که بخشی از آنها ناشی از فعالیت نمایندگان و بخشی دیگر در ارتباط با عوامل محیطی، اجتماعی و اقتصادی می باشد و سپس متناسب با مشکلات شناسایی شده استراتژی هایی را جهت غلبه بر این مشکلات در این شرکت عنوان نموده ایم. بنابر نتایج این پژوهش سطح آمادگی مردم این شهرستان برای پذیرش چنین بیمه نامه هایی متوسط به پایین است،که بدین منظور شعبه ی مرکزی این شرکت می تواند با برنامه های تبلیغاتی که معرف و توسعه دهنده ی آگاهی مردم در مورد این نوع از بیمه نامه ها باشد این مشکل را کاهش دهد. مشکلات اقتصادی نیز از جمله سایر نتایج است که با صرفه جویی در هزینه ها از طرف مشتری و یا دعوت مشتری به همکاری در شبکه ی فروش شرکت می توان این مشکل را نیز کاهش داد .

کلمات کلیدی:
بیمه ی عمر و سرمایه گذاری، فروش، شهرستان زنجان، استراتژی، بیمه ی کارآفرین

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-MANAGEMENT01-MANAGEMENT01_107.html