CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله بررسی رابطه سرمایه نمادین با تمایل خرید الکترونیکی و مدیریت دانش مشتری (مطالعه موردی، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد)

عنوان مقاله: بررسی رابطه سرمایه نمادین با تمایل خرید الکترونیکی و مدیریت دانش مشتری (مطالعه موردی، دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد)
شناسه (COI) مقاله: MOCONF03_205
منتشر شده در سومین کنفرانس بین المللی حسابداری و مدیریت در سال ۱۳۹۴
مشخصات نویسندگان مقاله:

حمیده صادقی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه فردوسی
فیروزه عباس آبادی - دانشجوی کارشناسی ارشد مدیریت فناوری اطلاعات دانشگاه فردوسی
احسان نامدار جویمی - کارشناس ارشد دانشگاه ایلام

خلاصه مقاله:
هدف از انجام این تحقیق بررسی رابطه سرمایه نمادین با تمایل خرید الکترونیکی و مدیریت دانش مشتری است. از این رو دو سؤال اساسی شکل گرفت هر دو تأیید شدن و میزان آن به ترتیب برابر با 0.43 و 0.33 می باشد. این بدان معنا است که با افزایش یک واحدی در سرمای نمادین، تمایل خرید الکترونیکی و مدیریت دانش مشتری به میزان 0.43 و 0.33 واحد افزایش می یابد. جامعه مورد بررسی در این تحقیق دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد است که جمعیتی بالغ بر 18٬000 نفر دارد. نمونه گیری در این تحقیق به روش خوشه ای و تعداد نمونه را 382 نفر در نظر گرفته ایم. نرم افزارهای مورد استفاده در این تهدید spss 21 و lisrel9.1 می باشد. در این تحقیق بین نمادهای مبتنی بر الگوی مدرنیته و جدید با رفتار خرید الکترونیکی رابطه مثبت و معناداری مشاهده شد. سرمایه نمادین افراد با مدیریت دانش آن ها (مشتریان) رابطه مثبت و معنادار دارد که شناخت بهتر نمادها موجب مدیریت بهتر دانش مشتریان درون و بیرون سازمان خواهد شد.

کلمات کلیدی:
سرمایه نمادین، تمایل خرید الکترونیکی، مدیریت دانش مشتری، مدرنیست

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-MOCONF03-MOCONF03_205.html