CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله بررسی چالش های موجود در اجرای مدیریت استراتژیک در شرکت های صنعتی :تاملی بر دیدگاه مدیران و کارشناسان نمونه موردی: شرکت های شهرک صنعتی کوثر(استان البرز)

عنوان مقاله: بررسی چالش های موجود در اجرای مدیریت استراتژیک در شرکت های صنعتی :تاملی بر دیدگاه مدیران و کارشناسان نمونه موردی: شرکت های شهرک صنعتی کوثر(استان البرز)
شناسه (COI) مقاله: NCOMAA02_014
منتشر شده در دومین همایش ملی مدیریت و حسابداری در سال ۱۳۹۵
مشخصات نویسندگان مقاله:

علی فلاح - استاد یار گروه حسابداری دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
فاطمه اسمعیلی - دانشجوی کارشناسی ارشدحسابرسی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور
زینب دریاباری - دانشجوی کارشناسی ارشدحسابرسی،دانشگاه آزاد اسلامی واحد نور

خلاصه مقاله:
امروزه سازمانها و بنگاه های ارائه کننده خدمات و تولیدات باتوجه به فشار بالای رقابت که برگرفته ازجهانی شدن میباشد می بایدبگونه ای حرکت نمایندکه ضمن حفظ بقاءسازمانی،مزیت رقابتی خودرانیز افزایش دهند ودرواقع باپایبندی به تفکر استراتژیک و به کار گیری مدیریت استراتژیک به این مهم دست خواهند یافت. البته شرکتها و سازمانهای امروزی و بین المللی از این مهم غاقل نیستند. اما چرا سازمانها و شرکتهای ایرانی از این مقوله عقب مانده اند؟ در این مقاله سعی نمودیم ضمن بیان مفاهیم مدیریت استراتژیک چالش های و موانع پیش رو در اجرای آن بپردازیم.که هدف از پژوهش حاضر شناسایی موانع موجود در مرحله اجرای مدیریت استراتژیک بودشرکت های صنعتی واقع در شهرک صنعتی کوثر واقع در استان البرزبه عنوان جامعه آماری مورد مطالعه قرار گرفت. که پس از بررسی و جمع آوری داده های و مصاحبه میدانی و همچنین تحلیل داده های حاصل از تحقیق نشان داد که عدم برخورداری از تفکر سیستمی، عدم هدفمندی در سازمان،عدم استفاده از مدیریت مشارکتی ،عدم فرهنگ سازمانی مشوق، عدم دسترسی به اطلاعات صحیح و بهنگام اساسی ترین موانع اجرای مدیریت استراتژی در شرکت های مورد پژوهش بود.

کلمات کلیدی:
مدیریت استراتژیک، تفکر استراتژیک، شرکت های صنعتی،جامعه آماری

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-NCOMAA02-NCOMAA02_014.html