CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)

گواهی نمایه سازی مقاله شناسایی و تحلیل مشکلات رایج عبور و مرور جانبازان جسمی و حرکتی با رویکرد اصلاح مشکلات اولویت دار (نمونه مورد مطالعه منطقه 1 شهرداری تهران)

عنوان مقاله: شناسایی و تحلیل مشکلات رایج عبور و مرور جانبازان جسمی و حرکتی با رویکرد اصلاح مشکلات اولویت دار (نمونه مورد مطالعه منطقه 1 شهرداری تهران)
شناسه (COI) مقاله: TTC12_061
منتشر شده در دوازدهمین کنفرانس مهندسی حمل و نقل و ترافیک ایران در سال ۱۳۹۱
مشخصات نویسندگان مقاله:

پوریا محمدیان یزدی - کارشناس ارشد عمران - برنامه ریزی حمل و نقل، شهرداری منطقه یک تهران، م
مریم نخعی پور - کارشناس ارشد عمران - برنامه ریزی حمل و نقل، شهرداری منطقه یک تهران، ک
محمود کرم رودی - کارشناس ارشد عمران - راه و ترابری، سازمان شهرداری ها و دهیاری های کشور
علی فغانی - کارشناس ارشد عمران - برنامه ریزی حمل و نقل، شهرداری منطقه یک تهران، ق

خلاصه مقاله:
مروزه به رغم توسعه مناسبی که در امر شناسایی و ارائه برخی خدمات توانبخشی برای معلولان به وجود آمده است، هنوز در بسیاری از موارد این افراد برای حضور در جامعه از امکانات اولیه برخوردار نیستند و عمدتاً ترجیح میدهند که در منزل بمانند. معلولان در ایران، به رغم توسعه مناسبی که در امر شناسایی و ارائه برخی خدمات توانبخشی بهوجود آمده است، لیکن هنوز در بسیاری از موارد برای حضوری ساده در جامعه از امکانات اولیه برخوردار نیستند و یا خانوادهها یا خود ایشان ترجیح میدهند که در منزل بمانند. در این حیث بخش حملونقل وظیفهای خطیر بر عهده دارد. همانطور که در حملونقل عمومی از جمله اتوبوس، مترو و تاکسی مشاهده میشود اکثر این موارد فاقد امکانات لازم برای معلولان هستند و مشکلات عدیده ای گریبانگیر این طیف از جامعه می باشد. هدف از این مطالعه بررسی مشکلات موجود عبور و مرور جانبازان و معلولان جسمی و حرکتی می باشد. لذا در این پژوهش ابتدا یک جامعه آماری از معلولان و جانبازان در سطح منطقه یک شهرداری تهران انتخاب گردید و سپس با مصاحبه حضوری مشکلات مربوط به بحث حمل و نقل آنها مورد بررسی قرار گرفت و در نهایت با داشتن جامعه آماری، این مشکلات با رویکرد اصلاح آنها اولویت بندی می شود.

کلمات کلیدی:
معلولان، مشکلات، حمل و نقل

صفحه اختصاصی مقاله و دریافت فایل کامل: https://www.civilica.com/Paper-TTC12-TTC12_061.html