CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۱۱
اسفند

برگزاری دومین همایش منطقه ای بتن

اخبار دومین همایش منطقه ای بتن انجمن بتن ایران

انجمن بتن ایران با توجه به رسالت اصلی خود که همانا ارتقای سطح دانش عمومی درباره بتن است، آغازبه راه اندازی شعب استانی در مناطق مختلف کشور نموده است. استان خراسان سومین استانی است که افتخار تاسیس شعبه انجمن بتن ایران را بدست آورده است و به همین مناسبت و با هدف افزایش دانش فنی مهندسان و دست اندرکاران صنعت ساختمان و بهره گیری از حضور اساتید برجسته دانشگاهی و مجریان مجرب پروژه های بزرگ عمرانی، مقدمات برگزاری دومین همایش منطقه ای بتن فراهم گردیده است. توجه به افزایش روزافزون استفاده از بتن در پروژه های عمرانی، لزوم آشنایی بیشتر دست اندرکاران این صنعت را با مسائل کمی و کیفی بتن آشکارتر می سازد. علاوه بر این سرعت ظهور محصولات و تکنیک های جدید در عرصه صنعت ساختمان، ضرورت برپایی همایش های علمی و آموزشی در این زمینه را روشن می سازد.

مشاهده پوستر دومین همایش منطقه ای بتن - استان خراسان

. با توجه به این مطالب، اهدافی که برگزارکنندگان دومین همایش منطقه ای بتن به دنبال تحقیق آنها هستند، عبارت است از:

-          آشنایی مهندسان و فعالان صنعت ساختمان با تکنولوژی های جدید در این صنعت به ویژه در صنعت بتن.

-          فراهم آوردن فرصتی جهت تبادل تجربیات و دانشته های فعالان بخش صنعت و دانشگاه.

-          ایجاد فرصتی در راستای همگرایی متخصصان صنعت ساختمان و بتن در جهت بهبود وضعیت ساخت و ساز و نوجه به کیفیت گرایی در این مقوله.

 

برنامه های همایش :

1)     سمینار تخصصی

 

سخنرانان اصلی:

-          پرفسور علی اکبر رمضانیان پور با موضوع بتن توانمند

-          دکتر همایون ابریشمی با موضوع مدیریت زمانی سازه های بتنی

-          دکتر داود مستوفی نژاد با موضوع مقاوم سازی سازه ها توسط FRP

 

2)     کارگاه های آموزشی

 

این بخش با هدف آشنایی مهندسان جوان با مسائل فنی پروژه های اجرایی همراه با نمایش عکس و فیلم از مراحل اجرایی آن ها برگزار خواهد شد. کارگاه های آموزشی منتخب برای ارائه در همایش به شرح زیر می باشند:

-          کارگاه آموزشی پروژه الماس شرق

-          کارگاه آموزشی سد کریت طبس

-          کارگاه آموزشی بتن خود تراکم (از تئوری تا تولید)

 

 

 

3)     نمایشگاه ساختمان و تکنولوژی روز

 

این نمایشگاه با هدف ارائه توانمندی شرکت های فعال در عرصه های مختلف صنعت ساختمان به صورت جنبی، در محل همایش فعال خواهد بود. با توجه به گردهمایی بیش از هزار متخصص، این نمایشگاه فرصتی برای افزایش دانش کاربردی مهندسان از یک طرف و معرفی فعالیت ها و محصولات شرکت ها از سوی دیگر فراهم می سازد.

 

معرفی برنامه ها و فعالیت های انجمن بتن ایران شعبه خراسان

 

به گفته جناب آقای دکتر اصفهانی مسئول کمیته علمی انجمن بتن ایران شعبه خراسان :

" انجمن بتن ایران شعبه خراسان متشکل از دو کمیته آموزشی و پژوهشی خواهد بود. هدف اصلی فعالیت های آینده کمیته آموزشی برگزاری کلاس ها و کارگاه های مختلف آموزشی، اطلاع رسانی و آموزش تغییرات جدید آیین نامه ای و همچنین بحث های جدید در تکنولوژی بتن در راستای ارتقاء سطح علمی مهندسان خواهد بود.

همکاری دانشجویان ارشد و دکتری و همچنین اعضای هیئت علمی دانشگاه های خراسان در امر تحقیقات از جمله فعالیت های کمیته پژوهش خواهد بود. ارتباط با شرکت های علاقه مند به پژوهش و به طور کل برقراری رابطه میان صنعت و دانشگاه, ارائه نتایج تحقیقات و مقالات به سمینارها و کنفرانس های مختلف داخلی و بین المللی، فرهنگ سازی برای ارتقاء سطح کیفی تقاضای بازار برای استفاده از بتن های مرغوب و جدید به جهت ایجاد انگیزه و رقابت میان شرکت های تولید کننده بتن و فرآورده های بتنی برای بهبود کیفیت تولیدات همگی از اهداف مهم کمیته پژوهش انجمن بتن ایران شعبه خراسان خواهد بود. "

 

اخبار مرتبط با کنفرانسها و ژورنالها

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها