CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۴
آذر

آخرین اخبار کنفرانس مقاوم سازی و بهسازی ایران

کنفرانس ملی مقاوم سازی ایران توسط مرکز ملی مقاوم سازی با همکاری نهاد ریاست جمهوری ، وزارت علوم ،تحقیقات و فناوری، وزارت مسکن و شهرسازی، شورای مشاوران جوان دولت اسلامی، شهرداری تهران و انجمن نخبگان ایران در روزهای 4و 5 دی ماه 1385 در محل همایش های بین المللی صدا و سیما برگزار می گردد. در این کنفرانس ملی آخرین دستاوردهای علمی وپژوهش های کاربردی در محورهای مختلف با عنوان مقاوم سازی وبهسازی به صورت مقاله، گزارش فنی و یا کارگاه تخصصی ارائه می گردد.
در این کنفرانس که به منظور ارائه راهکارهای علمی جامع برای توسعه بخش های مختلف جامعه ایرانی با استفاده از پژوهش ها ومقالات ارائه شده و همچنین فراهم نمودن زمینه همکاری مشترک محققین با صنعت گران برگزار می گردد ،سخنرانی و ارائه مقاله، نمایشگاه صنعت و کتاب ، مسابقات پیمانکار ومشاور مقاوم ساز برتر، مسابقات ملی دانشجویی بتن، معرفی پایان نامه برتر و معرفی برترین های امداد ونجات در زلزله بم از عناوین اصلی این کنفرانس می باشد.

زمان بندی کنفرانس از روز 2 دی ماه با مسابقات ملی دانشجویی  بتن در دانشگاه صنعت آب و برق شهید عباسپور آغاز می گردد و در روز 3دی ماه با یک نشست علمی ویژه و کارگاه تخصصی در دانشگاه علم و صنعت ایران به عنوان پیشواز بخش اصلی کنفرانس که در روزهای 4 و 5 دی ماه با ارائه سخنرانی و مقالات کاربردی، کارگاه تخصصی ، معرفی برترین های مسابقات بتن ، برترین های امداد ونجات و برنامه ویژه یادمان زلزه بم پایان خواهد یافت.

با توجه به حجم گسترده کنفرانس و اهمیت مقوله بهسازی و مقاوم سازی ، در روزهای 4 و 5 دی ماه مقالات کاربردی ارائه می گردند و ارائه سایر مقالات ارسال شده به دبیرخانه کنفرانس همراه با مسابقات معرفی پیمانکار و مشاور مقاوم ساز برتر در روزهای 25 و 26 اردیبهشت ماه 1386 برگزار می گردد.

ارائه مقاله به دو صورت شفاهی و پوستر در محورهای مقاوم سازی ژئوتکنیک و سازه های مدفون ،مجاری مدفون ، شریان های حیاتی،سازه های ناجی، سازه های خاص همچون نیروگاه ها ،بناهای تاریخی،سازه های آبی ،سازه در برابر حریق،سازه های پیچیده و .... مدیریت بهسازی ، بتن و مصالح نوین در مقاوم سازی، اقتصاد و بیمه در مقاوم سازی و بهسازی لرزه ای ، از فعالیت های اصلی کنفرانس می باشد. مقالات ارسالی می بایستی حداکثر در دوازده صفحه و مطابق با فرمت موجود در تارنمای مرکز حداکثر تا تاریخ 20 آذر ماه برای روزهای 4 و5 دی ماه 85 و تا تاریخ 30 بهمن ماه برای روزهای 25 و 26 اردیبهشت 86 به آدرس دبیرخانه و یا از طریق پست الکترونیک ارسال گردند. علاوه بر ارائه مقاله در طی برنامه سخنرانی هایی نیز توسط اساتید و بزرگان ایرانی و خارجی برگذار می گردد.

 همزمان با برگزاری کنفرانس نمایشگاهی از توانمندی های شرکت های مختلف و همچنین نمایشگاه کتاب و نشریات عمران و مقاوم سازی وجود دارد. در ضمن مسابقات دانشجویی بتن در دو رشته توپ بتنی بولینگ و سازه محافظ تخم مرغ در تاریخ 2 دی ماه برگزار می گردد و از منتخبان در روز5 دی ماه  تجلیل به عمل خواهد آمد.  کارگاه های تخصصی نیز با همکاری سازمان های مربوط برگزار می گردد. به افراد حقیقی و حقوقی  شرکت کننده در کارگاه های تخصصی گواهینامه معتبر و مورد تایید وزارت مسکن و شهرسازی و سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور اهدا خواهد شد.

از بخش های دیگر کنفرانس در روزهای 25 و 26 اردیبهشت 86 می توان به نخستین دوره مسابقات دانشجویی سازه مقاوم ماکارونی مرکز ملی مقاوم سازی ایران اشاره نمود.

برنامه های کنفرانس ملی مقاوم سازی و بهسازی ایران و زمانبندی آنها بدین شرح می باشد:

ü       سخنرانی های کلیدی، 4 و 5  دی ماه85 و 25 و 26 اردیبهشت 86

ü       ارائه مقالات کاربردی کنفرانس، 4 و 5  دی ماه85

ü       نخستین دوره مسابقات ملی دانشجویی بتن، 2 و 3 دی ماه 85

ü       برگزاری کارگاه های تخصصی و آموزشی، 4،3،2 و 5 دی ماه85 و25 و 26 اردیبهشت 86

ü       برگزاری نمایشگاه صنعت و کتاب، 4و5 دی ماه 85

ü    برگزاری برنامه یادمان همراه با برگزاری نمایشگاه عکس و  فیلم بم با همکاری سازمان هلال احمر و سازمان امداد و نجات، 29 آذر تا 5 دی ماه85

ü       دوره آموزشی کمک های اولیه، 3،2و4 دی ماه 85

ü       برنامه اهدای خون ، 29 آذر تا 5 دی ماه85

ü       بازدیدهای علمی کنفرانس، 2و3 دی ماه85

ü       بزرگداشت سازمانهای امداد نجات در زلزله بم،4و 5 دی ماه85

ü       نشست فکر سلامت عمران و مقاوم سازی در ایران ، 3 دی ماه 85

ü       تقدیر از حائزین رتبه های برتر مسابقات ملی دانشجویی بتن، 5 دی ماه 85

ü       تقدیر از پیشگامان مقاوم سازی ایران، 5 دی ماه 85

ü       معرفی پایان نامه برتر ، 25 و 26 اردیبهشت ماه 86

ü       انتخاب مشاور مقاوم ساز برتر، 25 و 26 اردیبهشت ماه 86

ü       انتخاب پیمانکار مقاوم ساز برتر، 25 و 26 اردیبهشت ماه 86

ü       ارائه مقالات کنفرانس، 25 و 26 اردیبهشت ماه 86

ü       نخستین دوره مسابقات دانشجویی سازه مقاوم ماکارونی، 23و 24 اردیبهشت 86

ü       تقدیر از حائزین رتبه های برتر مسابقات سازه مقاوم ماکارونی، 26 اردیبهشت 86

ü       تقدیر از دفاتر و شاخه های فعال مرکز، 26 اردیبهشت ماه 86

ü       تقدیر از اعضای فعال مرکز ملی مقاوم سازی ایران ، 26 اردیبهشت ماه 86

اخبار مرتبط با کنفرانسها و ژورنالها

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها