CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۲۸
آذر

چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران و پدافند غیرعامل در پایداری ملی

اسفند ماه امسال چهارمین کنفرانس بین المللی مدیریت جامع بحران و پدافند غیر عامل در پایداری ملی، طی روزهای 11 و 12 اسفند در تهران و 14 اسفند ماه در شهر مشهد برگزار می شود. هدف اصلی برنامه­های توسعه ملی، مدیریت بحران و پدافند غیرعامل استفاده از مشارکت مردم، هماهنگی و همکاری سازمان­ها و نهادهای دولتی و غیردولتی در راستای ایجاد جوامعی پایدار و مقاوم است. از متخصصان امر دعوت می شود برای هرچه پربار شدن این کنفرانس چکیده مقالات خود را جهت ارائه در کنفرانس حداکثر تا 26 دی ماه 1387 به دبیرخانه ارسال نمایند.

اهداف همایش :

هدف اصلی این همایش ارایه فرصتهایی برای یادگیری و تبادل نظر و بحث و بررسی روش های گذشته و موجود مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در کشور و در دنیا به منظور دستیابی به موارد زیر می باشد:
- روشهـا و دیدگاهـهای جدید در حل و برخورد با مسایل مـدیریت بحران و پدافند غیر عامل
- آشنایی با آخرین یافتـه های علمی و کارشناسی در زمینـه مـدیریت بحـران و پدافند غیرعامل
- ایجاد فرصتهایی برای آشنایی و ارتباط نزدیک بین کارشناسان و پژوهشگران مدیریت بحران و پدافند غیر عامل و همچنین سازمانهایی که در این زمینه ها به فعالیت مشغولند.

 

محور های کنفرانس :
دبیر خانه کنفرانس از کلیه اساتید دانشگاهی ، نظریه پردازان ،کارشناسان ، متخصصان و دست اندرکاران عرصه های علمی و تجـربی دعوت می نماید، ضمن حضور و همکاری با دبیر خانه علمی کنفرانس ، ما را در ارتقاء دانش مدیریت جامع بحران، پدافند غیر عامل ، توسعه پایدار ، مشارکت جامعه و پایداری ملی یاری فرمایند.
مقالاتی که برای همایش ارسال می گردند ، می بایستی در یکی از محور های زیر قابل طبقه بندی باشند:
درسهایی از بحرا نهای گذشته با هدف ارتقاءسطح پایداری ملی:
در این محور مقالات به تشریح و تحلیل بحرانهایی که ظرف 5 سال گذشته در ایران و یا در خارج از کشورر رخ داده است پرداخته و یا درسهایی که از بحرانهای گذشته گرفته شده و می توان آنها را در برنامه ریزی های آینده مدیریت بحران و پدافند غیر عامل ، توسعه پایدار و مشارکت جامعه با هدف ارتقاء سطح پایداری ملی بکار گرفت ، می پردازند.
روندها و روشهای جدید و در حال شکل گیری در مدیریت بحران و پدافند غیر عامل:
در این محور ، مقالات به چالش ها و روند هایئ مهم در حال شکل گیری در مدیریت بحران و پدافند غیر عامل مانند ارزیابی و مدیریت ریسک ، حفاظت و استفاده چند منظوره از زیرساختها و شریانهای حیاتی، تغییرات آب و هوایی و گرمایش زمین، تروریسم ، جنگها، بحرانهای ویروسی و اپید می ها، تهدیدات جدید و مانند غیره می پردازند.
جنبه های انسانی و اجتماعی بحران ها:
در این محور ، مقالات به بررسی و تحلیل ابعاد انسانی و اجتماعی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل مانند اطلاع رسانی، آموزش، سیاستهای مدیریت نیروی انسانی و منابع، مسایل روانی و روانشناختی مدیریت بحران، رفتارهای فردی، سازمانی و اجتماعی در بحرانها و مدیریت بحران و پدافند غیر عامل می پردازند.
اصول، روشها ، سیاستها و بر نامه های مدیریت بحران، پدافند غیر عامل و پایداری ملی :
در این محور، مقالات به اصول و روشهای مدیریت بحران و پدافند غیر عامل در زمینه های مختلف مدیریت بحران مانند پایداری (Resiliency)، مراکز مدیریت بحران، سامانه مدیریت حادثه، امداد و نجات ،برنامه های پیشگیری، استانداردها و کدها، قوانین و مقررات برنامه ریزی مدیریت بحران و پدافند غیر عامل،آموزش عمومی، تمرینات و مانورها، شناسایی تهدیدات و مخاطرات ، تامین نباز های اساسی جامعه و تداوم خدمات دستگاه ها می پردازند.
جنبه های فنی و تخصصی و مدیریت بحران ها:
در این محور، مقالات به بررسی و تحلیل ابعاد فنی روشهای پیشگیری، آمادگی، ، مقاوم سازی، مقابله و بازسازی بحرانهای مختلف (زلزله ، سیل ، طوفان ، خشکسالی) و طراحی و اجراء سامانه یکپارچه مدیریت حادثه در کشور می پردازند.

[اطلاعات کامل کنفرانس]

اخبار مرتبط با کنفرانسها و ژورنالها

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها