CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
۸
مهر

پیام مدیر مسئول سیویلیکا به مناسبت چهارمین سالگرد افتتاح

به نام خدا

هم اکنون چهار سال از راه اندازی سایت سیویلیکا می گذرد و مفتخریم که توانسته ایم خدمتی کاملا حرفه ای و در خور جامعه تخصصی و پژوهشی کشور و منطبق بر استانداردهای جهانی ارائه نماییم. چهار سال فعالیت در فضای مجازی به منظور خدمت به واقعی ترین افراد جامعه، یعنی پژوهشگران، متخصصان و دانشجویان چیزی بود که با وجود تمام مشکلات ما را به فعالیت هرچه بیشتر و ارائه خدمات کاملتر تشویق می کرد.

سیویلیکا مشکلات زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته و هم اکنون سربلند و پر افتخار در ذهن هر پژوهشگری جای دارد و اولین چیزی که در مسیر انجام هر پروژه تحقیقاتی به ذهن پژوهشگر ایرانی می رسد، جستجوی موضوع تحقیقاتی خود در بانک مقالات سیویلیکا است و این یعنی ارزش نهادن به دانش جمعی کشور و استفاده از دست آورهای علمی و تخصصی داخلی و برداشتن گامی فراتر از آنچه قبلا انجام یافته است.

خوشحالیم که تا کنون توانسته ایم به هدف اولیه شکل گیری این مجموعه که جلوگیری از پراکنده شدن تحقیقات کشور و حذف دوباره کاریهای علمی بود، دست یابیم و مصمم هستیم با ارتقاء کیفیت خدمات خود علاوه بر ذهن، در دل هر پژوهنده ای نیز جای داشته باشیم.

می دانیم که این مرجع، علاوه بر ارائه مقالات علمی، فرهنگ سازی بزرگی نیز در جامعه ایجاد کرده است. که همان فرهنگ ارزش نهادن به تحقیقات است و توانسته ایم فضایی مناسب جهت دسترسی عمومی و همگانی به دانش ایجاد کنیم. دانشی که برای ذره ذره آن زحمات زیادی توسط اندیشمندان ایرانی کشیده شده است.

حال با آغاز پنجمین سال فعالیت سیویلیکا، باز با اندیشه ای نو و آغاز بخش جدیدی تحت عنوان "بانک مقالات کنفرانسهای خارجی" که زیر مجموعه سایت سیویلیکا می باشد، فصلی نو در خدمت رسانی آغاز می نماییم و حال که بسیاری از دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور با عضویت خود در سایت سیویلیکا، امکان استفاده رایگان از مقالات را برای دانشجویان خود فراهم نموده اند، با افزوده شدن بخش مقالات کنفرانسهای خارجی، دسترسی به گستره وسیعی از مقالات علمی دنیا را برای اعضا فرآهم می آوریم.

با تشکر
مهدی وجودی
مدیر مسئول انتشارات بوم سازه
هشتم مهر 1388

اخبار مرتبط با اخبار سیویلیکا

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها