CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
تعداد نمایش: ۵۰۷ |

مقدمه مقاله

آموزش نگارش مقدمه مقاله

کارکرد اصلی مقدمه فراهم کردن زمینه برای ورود به بحث اصلی پژوهش است. مقدمه باید با جملاتی درمورد اهمیت و رویکرد مقاله آغاز و خواننده را به خواندن ادامه مقاله تشویق نماید. در مقدمه نباید از جملات کلی و تکراری استفاده کرد زیرا باعث خستگی ذهنی خواننده می‌شود. مقدمه باید بین مبانی نظری آن حوزه موضوعی و مقاله پیوند برقرار کند (به وسیله استناد دادن).

 

نمونه مقدمه

انرژی، اساس زندگی و یکی از ارکان اساسی در راستای تأمین رفاه و آسایش انسان است  [1 ,2]. در بین اشکال مختلف انرژی، نفت و گاز طبیعی از قرن 20 بیشترین توجه را به خود اختصاص داده‌اند [2]. نفت و گاز به عنوان سوختی پاک، کارآمد و با کیفیت بالا، به طور گسترده‌ای در صنایع شیمیایی، برق، تأمین سوخت شهری، و سایر زمینه‌های صنعتی و مدنی مورد استفاده قرار گرفتهاند. با گسترش شهرها و صنایع در ایران، به عنوان یکی از بزرگترین تولید کنندههای نفت و گاز در جهان، نیاز به این سوخت هر روزه بیش از پیش احساس میشود [3]. برای تولید گاز، پاالیش گاز استخراج شده در پالایشگاه یک گام اساسی بوده بنابراین عملیاتی بودن پاالیشگاههای گاز در ایران امری حیاتی است. این صنایع اغلب با مواد شیمیایی پر خطر و واحدهای عملیاتی تحت شرایط دما و فشار باال نظیر راکتورها و تانکهای ذخیره سروکار دارند، در نتیجه با وجود تمام مزایای شناخته شده، تولید، ذخیره سازی، حمل و نقل و استفاده از گاز طبیعی به عنوان سوخت همیشه خطراتی از قبیل انفجار و آتش سوزی را با خود به همراه دارند.

منبع: شاهدی علی آبادی، سارا؛ محمد جواد عصاری؛ امید کلات پور و اسماعیل زارعی، ۱۳۹۵، ارزیابی پیامد حریق مخازن گاز متان در یک پالایشگاه گاز، مجله مهندسی بهداشت حرفه‌ای 3 (1)، http://www.civilica.com/Paper-JR_JOHE-JR_JOHE-3-1_007.html

مطالب مرتبط با وبلاگ/محتوای آموزشی

ساختار محتوا

مطالب آموزشی همرده

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها