CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
کل اخبار این بخش۴۴۶ | نمایش صفحه ۱۲ از ۱۵

نمایش اخبار مربوط به اخبار سیویلیکا

بدین وسیله به اطلاع کاربران محترم دانشگاه بجنورد و موسسه آموزش عالی غیرانتفاعی نورطوبی می رساند که دسترسی دوره آزمایشی این مراکز به سیویلیکا فراهم شده است و کاربران استفاده کننده از این مرکز می توانند از مقالات سیولیکا استفاده نمایند.

مدت دوره آزمایشی دو ماه بوده و از تاریخ دوم شهریور ماه ۱۳۸۹ لغایت دوم آبان ۱۳۸۹ می باشد.

به منظور دریافت اصل مقالات، کاربران از IP های تعریف شده، به آدرس www.CIVILICA.com مراجعه نمایند که در بالای صفحات نام مرکز درج شده است. کافی است آدرس ایمیل خود را در پایین صفحه نمایش خلاصه مقاله وارد نمایند تا لینک دریافت اصل مقاله به آدرس ایمیل ایشان ارسال شود. در دوره آزمایشی محدودیت دریافت 2 مقاله در روز برای هر کاربر تعریف شده است.

لازم به ذکر است ارائه پشتیبانی و راهنمایی به کاربران محترم دانشگاهی بر عهده سیویلیکا بوده و از طریق بخش پشتیبانی کاربران در سایت انجام می پذیرد.بیش از یکسال از راه اندازی سیستم عضویت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی پژوهشی در سیویلیکا میگذرد. طی این دوره دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی و پژوهشی متعددی وارد سیستم عضویت بر اساس IP (و یا عضویت شناسه ای) شده اند و امکان استفاده از مقالات را برای دانشجویان و متخصصان خود فراهم نموده اند.

 

اگر مرکز تحصیلی و پژوهشی  شما هنوز امکان استفاده از این سرویس را برای شما فراهم نکرده است، از مسئولین کتابخانه محل تحصیلی خود درخواست نمایید تا به جمع اعضای ویژه سیویلیکا بپیوندند.

مراکزی که در حال حاضر عضو سیویلیکا هستند عبارتند از:

 • دانشگاه علم صنعت ایران
 • دانشگاه زنجان

 • دانشگاه جامع امام حسین (ع)

 • دانشگاه صنعتی سهند
 • دانشگاه اصفهان

 • دانشگاه صنعتی اصفهان

 • دانشگاه سیستان

 • دانشگاه آب و برق شهید عباسپور

 • دانشگاه فردوسی مشهد

 • دانشگاه دریانوردی و علوم دریایی چابهار

 • دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی ساری

 • دانشکده علوم اقتصادی وزات علوم تحقیقات و فناوری

 • دانشگاه صنعتی شاهرود

 • دانشگاه استهبان

 • دانشگاه آزاد اسلامی واحد نجف آباد

 • دانشگاه یزد

 • دانشگاه شیخ بهائی

 • پژوهشگاه نیرو

 • پژوهشکده هواشناسی

 • سازمان انرژی اتمی ایران

 • شهرک علمی و تحقیقاتی اصفهان
 • پارک علم و فناوری آذربایجان شرقی
 • آستان قدس رضوی

 • سازمان تامین اجتماعی نیروهای مسلح
 • شرکت مهندسین مشاور طوس آب

 • شرکت ملی مناطق نفت خیز جنوب

 • فرهنگسرای اشراق شاهین شهر

[راهنمای کامل عضویت دانشگاهی در بانک مقالات کنفرانسهای کشور]به منظور پوشش هرچه وسیعتر مقالات کنفرانسهای جهانی و ایجاد امکان استفاده کلیه دانشگاههای کشور از این منابع، بدینوسیله از کلیه دانشجویان و صاحبنظرانی که به لوح فشرده این مجموعه ها (به صورت CD یا DVD) دسترسی دارند، دعوت می شود در تکمیل هر چه بیشتر بانک مقالات کنفرانسهای خارجی، همکاری داشته باشند.

سیویلیکا در قبال دریافت مجموعه مقالات کنفرانسهای خارجی، پکیج های تشویقی به شرح زیر تدوین نموده است:

 1. لوح فشرده کامل هریک از کنفرانسهای خارجی مربوط به سالهای 2005 به بعد، ۳۰ اعتبار

 2. پنج اعتبار در قبال ارسال به صورت پست پیشتاز

در صورتی که عضو سیویلیکا می باشید، اعتبار مورد نظر به حساب کاربری شما افزوده می شود. در غیر اینصورت حساب کاربری ایجاد و اعتبار به آن اختصاص می یابد.

بدین منظور خواهشمندیم ابتدا لیستی از مشخصات مجموعه مقاله (های) در اختیار خود، شامل "نام کنفرانس"، "سال برگزاری"، "کشور و محل برگزاری" و نیز تعداد مقالات هر مجموعه را از طریق مراجعه به بخش پشتیبانی کاربران و انتخاب گزینه "  7. هماهنگی ارسال مجموعه مقالات" از لیست موضوع درخواست ارسال نمایید. مجموعه های تایید شده برای ارسال از طریق همان بخش به شما اطلاع داده می شوند. (این مرحله برای کنترل مجموعه های تکراری است).

 • در کتابخانه های دانشگاهی معمولا بخشی تحت عنوان آرشیو دیجیتال یا بانک سی دی وجود دارد که برخی از مجموعه مقالات کنفرانسها در این آرشیو ها نگهداری می شوند. دانشجویان محترم می توانند از این مجموعه ها نیز استفاده نمایند.

 • خواهشمندیم از ارسال مجموعه هایی که به صورت Ebook تحت عنوان مجموعه مقالات کنفرانسها از طریق اینترنت قابل دریافت هستند اکیدا خودداری فرمایید. در این مرحله فقط لوح فشرده مجموعه مقالات کنفرانسهای مهم و بزرگ مد نظر می باشد.

 در صورت وجود هرگونه ابهام و یا سوال می توانید از طریق بخش پشتیبانی کاربران با ما در ارتباط باشید. (در این خصوص موضوع درخواست را گزینه 7 انتخاب فرمایید).بنا به درخواست دفتر برنامه ریزی و سیاستگزاری پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، آمار و اطلاعات کنفرانسهای تخصصی کشور در دوره سالهای 1384 الی 1388 به این دفتر ارسال گردید. این آمار در بررسی وضعیت علمی و تولیدات علمی کشور و ارزیابی کنفرانسهای برگزا شده مورد استناد قرار میگیرند.

بنا بر آمار سیویلیکا که سه حوزه از چهار حوزه اصلی علوم را تحت پوشش دارد، طی سالهای 1384 الی 1388، تعداد 496 عنوان کنفرانس در سایت سیویلیکا نمایه سازی شده است که شامل 70112 مقاله ارائه شده می باشد.

بر اساس تقسیم بندی های بین المللی، علوم در چهار حوزه اصلی تقسیم بندی می شوند که عبارتند از:

 • علوم فیزیکی و مهندسی
 • علوم زیستی
 • علوم اجتماعی
 • علوم سلامت


به روز رسانی خبر (15-7-۸۹):

پایگاه اینترنتی مرجع کتاب، با دامنه اینترنتی www.LIBRARYA.com یک پایگاه ارائه کننده کتابهای تخصصی و علمی ناشران بزرگ جهانی است. این مرجع توسط سایت سیویلیکا (بانک مقالات کنفرانسهای کشور)، پیاده سازی و پشتیبانی می شود. در حال حاضر استفاده از منابع موجود در این سایت فقط از طریق خرید اینترنتی امکان پذیرد می باشد ولی به زودی کلیه کاربران سایت سیویلیکا امکان دریافت کتابها از طریق همان حساب کاربری خود در سیویلیکا را خواهند داشت.

برای جستجو و استفاده از این کتابها کافی است به بخش جستجو در کتابها مراجعه نموده و کتاب مورد نظر خود را بر اساس عنوان، نام نویسنده، نام ناشر و یا عبارتی از شرح کتاب جستجو نمایید. پس از خرید، لینک دریافت مستقیم در اختیار کاربر قرار میگیرد. این مجموعه در حال تکمیل و به روز رسانی است و به صورت هفتگی مجموعه کتابهای جدید در آن قرار میگیرد.

نام LIBRARYA از ریشه واژه Library به معنی کتابخانه و با الهام از واژه و تلفظ Encyclopedia به مفهوم دایره المعارف ساخته شده و قبلا توسط هیچ سازمان و یا فردی مورد استفاده قرار نگرفته است.

پشتیبانی این مجموعه توسط تیم پشتیبانی سایت CIVILICA و از طریق بخش پشتیبانی کاربران انجام می پذیرد. در صورتی که نیاز به پشتیبانی در خصوص سایت LIBRARYA دارید، در قسمت موضوع سیستم پشتیبانی، گزینه مربوط به این سایت را انتخاب نمایید. کاربران به هنگام خرید هر کتاب به حجم مربوطه توجه کنند و دقت نمایند که دریافت کتابهای با حجم بالا از طریق اینترنتهای با سرعت کم (Dial Up) ممکن است با مشکل مواجه شود.هدیه نوروزی سیویلیکا مطابق اعلام قبلی، در پایان روز بیستم اسفند ماه، به حساب کاربری اعضای محترم واریز شد.
کلیه کاربران محترم که تا پایان روز 20 اسفند به عضویت سیویلیکا در آمده بودند، به پاس اعتمادی که به مجموعه سیویلیکا داشته اند، هدیه نوروزی دریافت نمودند.

به اطلاع کلیه کاربران محترم سیویلیکا می رساند، تغییر تعرفه های عضویت که قرار بود 15 اسفند ماه 1388 اعمال شود، تا 25 اسفند ماه تمدید شد.

از 25 اسفند 1388 هزینه های عضویت در سایت به شرح زیر تغییر می یابد:
حداقل هزینه عضویت برابر 200،000 ریال و قیمت هر اعتبار برابر 10،000 ریال

در ضمن هدیه نوروزی سیویلیکا مطابق رسم هر ساله، در تاریخ 20 اسفند برای کلیه کاربرانی که تا تاریخ ذکر شده (بیستم اسفند 1388) عضو سایت شده باشند، به حساب کاربران محترم واریز می شود.

سایر توضیحات تغییر تعرفه های در لینک زیر ارائه شده است:
http://www.civilica.com/article896.htmlبه اطلاع کلیه کاربران گرامی سیویلیکا می رساند، سیستم پشتیبانی تحت وب سیویلیکا به منظور ارائه خدمات پشتیبانی مناسب به کاربران راه اندازی گردید. در سیستم قبلی، پس از تکمیل فرم، مطالب درج شده به صورت خودکار به گروه پشتیبانی ایمیل می شد و کاربر پاسخ خود را فقط از طریق ایمیل دریافت می کرد.
سامانه مدیریت پشتیبانی جدید، در واقع یک سیستم helpdesk است که پس از ورود هر نوع درخواست توسط کاربر، یک بلیط پشتیبانی (کد پیگیری) برای وی صادر می شود و در هر لحظه با ورود آدرس ایمیل و کد پیگیری درخواست خود، می تواند وضعیت پاسخگویی به درخواست خود را به صورت بر خط (online) مشاهده نماید.
برای ارسال هرگونه درخواست کافی است از طریق بخش پشتیبانی کاربران در بالای صفحات سیویلیکا اقدام نمایید و یا مستقیما به آدرس http://support.civilica.com مراجعه نمایید. امید است با راه اندازی این سیستم، سطح خدمات سیویلیکا به اعضا و کاربران خود ارتقاء بیابد.توجه: اعمال تغییرات در تعرفه ها در تاریخ ۲۵ اسفند انجام میپذیرد.

به اطلاع کلیه کاربران محترم سیویلیکا می رساند، از 15 اسفند ماه 1388، هزینه های عضویت در سایت به شرح زیر تغییر می یابد:
حداقل هزینه عضویت برابر 200،000 ریال و قیمت هر اعتبار برابر 10،000 ریال

سایر هزینه ها مانند عضویت دانشگاهی و نیز خرید تک مقاله بدون هیچ تغییری همچنان مطابق رقم قبلی خواهد بود. (تعرفه های کنونی)
بدین ترتیب هزینه های افزایش اعتبار برای کاربران کنونی نیز از 15 اسفند ماه مطابق تعرفه های جدید محاسبه می شود. یعنی از تاریخ ذکر شده قیمت هر اعتبار برابر 10،000 ریال خواهد بود.

مطابق قوانین سایت، افزایش تعرفه ها به هیچ عنوان به اعتبارهای کنونی موجود اعضا ارتباطی ندارد و اعتبارهای موجود با هر هزینه ای که خریداری شده است بدون تغییر باقی می ماند.

بدین ترتیب در صورتی که فردی تا تاریخ مذکور اقدام به عضویت و یا افزایش اعتبار نماید، با تعرفه های کنونی خواهد بود. لازم به ذکر است که تا 15 اسفند امسال، حداقل هزینه عضویت برابر 100،000 ریال و قیمت هر اعتبار 5،000 ریال است و از ساعت 24 روز 15 اسفند تعرفه های جدید اعمال خواهند شد. لذا افرادی که تا تاریخ مذکور اقدام به عضویت و یا افزایش اعتبار (از طریق پرداخت به بانک و یا پرداخت اینترنتی) نمایند با تعرفه های کنونی خواهد بود.

توجه نمایید که ملاک تاریخ تکمیل فرم ها (عضویت یا افزایش اعتبار) است که باید قبل از تاریخ 15 اسفند انجام شود. در صورتی که پرداختی قبل از تاریخ مذکور باشد ولی ثبت نام پس از تاریخ مذکور انجام پذیرد، به دلیل تغییر مشخصه های مربوط در سیستم، به صورت خودکار تعرفه های جدید اعمال خواهد شد.

توجه: اعمال تغییرات در تعرفه ها در تاریخ ۲۵ اسفند انجام میپذیرد.لوح فشرده نمایه کنفرانسهای کشور تحت شماره شابک 8-0-91530-600-978 ISBN توسط سیویلیکا منتشر شد. این لوح فشرده شامل اطلاعات کنفرانسهای کشور با قابلیت جستجو در عنوان، کلمات کلیدی و نام نویسندگان مقالات کنفرانسها می باشد.
بر اساس برنامه ریزی انجام شده تا دو هفته آینده، این سی دی به کتابخانه های مرکزی دانشگاهها و نیز دفاتر انجمنهای علمی رسمی کشور ارسال می شود.

بر اساس برنامه ریزی انجام شده، اطلاعات موجود در این لوح فشرده به صورت دوره ای در فواصل 6 ماهه به روز رسانی خواهد شد.

این لوح فشرده برای اولین بار در کشور به منظور ساماندهی نشریات کنفرانسها تهیه شده است و اطلاعات بیش از ۷۳۰۰۰ مقاله داخلی از ۶۰۳ کنفرانس در آن درج گردیده است.مجموعه انتشار بوم سازه، ناشر تخصصی کنفرانس های کشور به عضویت نظام شابک بین المللی درآمد. انتشارات بوم سازه با محوریت انتشارات الکترونیک (تحت وب و سی دی) به صورت رسمی و با مجوز های اخذ شده از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی و عضویت در مجامع و نظامهای مرتبط، اقدام به انتشار مقالات و اسناد کنفرانسهای کشور می نماید.

 

نظام شماره استاندارد بین المللی کتاب (شابک) یک نظام بین المللی شماره گذاری است که برای شناسایی، سفارش، و توزیع و اطلاع رسانی کتب و انتشارات در سطح بین المللی مورد استفاده قرار میگیرد.

شماره شابک انتشارات بوم سازه عبارتست از:  ISBN 978-600-91530

 

با افزوده شدن خدمات جدید سیویلیکا، از این پس امکان انتشار رسمی مجموعه مقالات کنفرانسها، به صورت الکترونیک در سطح بین المللی فراهم خواهد شد. این خدمات به زودی به اطلاع دبیرخانه کنفرانسها رسانده می شود.بر اساس درخواستهای منعکس شده توسط کاربران سیویلیکا در پانزدهمین نمایشگاه الکامپ، مبنی بر نیاز عده زیادی از کاربران به جستجو در عنوان کنفرانسهایی که مقالات آنها در سیویلیکا موجود است، این امکان به بخش لیست کنفرانسها افزوده شد.

پس از این با مراجعه به صفحه لیست کنفرانسها یک باکس در بالای لیست قرار دارد که کاربران با وارد کردن عنوان و یا واژه مورد نظر میتوانند کنترل کنند که مجموعه مقالات کنفرانس مورد نظر در سیویلیکا موجود است یا نه. برای مثال با وارد کردن واژه برق میتوانید کلیه مجموعه مقالات مربوط به کنفرانسهای برق را مشاهده نمایید.سیویلیکا امسال نیز در نمایشگاه بین المللی الکترونیک، کامپیوتر و تجارت الکترونیکی، میزبان بازدید کنندگان گرامی خواهد بود. این نمایشگاه چهارم تا هفتم آذرماه، در محل دائمی نمایشگاههای تهران برگزار می شود. ساعات بازدید 9 الی 16 می باشد. سیویلیکا در سالن دولت الکترونیک (سالن شماره 35)، غرفه شماره 2 میزبان علاقه مندان خواهد بود.

غرفه سیویلیکا در سالن شماره ۳۵ (دولت الکترونیک)به منظور آشنایی بیشتر کاربران با فعالیتهای سیویلیکا، بخشی تحت عنوان تالار افتخارات سیویلیکا در قسمت درباره سایت ایجاد گردید. در این بخش کاربران می توانند خلاصه ای از حضور سیویلیکا در مجامع و همایشها و نمایشگاههای مختلف را مشاهده نمایند.

برای مشاهده این بخش به آدرس http://www.civilica.com/contentid-37002.html مراجعه فرمایید.به نام خدا

هم اکنون چهار سال از راه اندازی سایت سیویلیکا می گذرد و مفتخریم که توانسته ایم خدمتی کاملا حرفه ای و در خور جامعه تخصصی و پژوهشی کشور و منطبق بر استانداردهای جهانی ارائه نماییم. چهار سال فعالیت در فضای مجازی به منظور خدمت به واقعی ترین افراد جامعه، یعنی پژوهشگران، متخصصان و دانشجویان چیزی بود که با وجود تمام مشکلات ما را به فعالیت هرچه بیشتر و ارائه خدمات کاملتر تشویق می کرد.

سیویلیکا مشکلات زیادی را با موفقیت پشت سر گذاشته و هم اکنون سربلند و پر افتخار در ذهن هر پژوهشگری جای دارد و اولین چیزی که در مسیر انجام هر پروژه تحقیقاتی به ذهن پژوهشگر ایرانی می رسد، جستجوی موضوع تحقیقاتی خود در بانک مقالات سیویلیکا است و این یعنی ارزش نهادن به دانش جمعی کشور و استفاده از دست آورهای علمی و تخصصی داخلی و برداشتن گامی فراتر از آنچه قبلا انجام یافته است.

خوشحالیم که تا کنون توانسته ایم به هدف اولیه شکل گیری این مجموعه که جلوگیری از پراکنده شدن تحقیقات کشور و حذف دوباره کاریهای علمی بود، دست یابیم و مصمم هستیم با ارتقاء کیفیت خدمات خود علاوه بر ذهن، در دل هر پژوهنده ای نیز جای داشته باشیم.

می دانیم که این مرجع، علاوه بر ارائه مقالات علمی، فرهنگ سازی بزرگی نیز در جامعه ایجاد کرده است. که همان فرهنگ ارزش نهادن به تحقیقات است و توانسته ایم فضایی مناسب جهت دسترسی عمومی و همگانی به دانش ایجاد کنیم. دانشی که برای ذره ذره آن زحمات زیادی توسط اندیشمندان ایرانی کشیده شده است.

حال با آغاز پنجمین سال فعالیت سیویلیکا، باز با اندیشه ای نو و آغاز بخش جدیدی تحت عنوان "بانک مقالات کنفرانسهای خارجی" که زیر مجموعه سایت سیویلیکا می باشد، فصلی نو در خدمت رسانی آغاز می نماییم و حال که بسیاری از دانشگاهها و پژوهشگاههای کشور با عضویت خود در سایت سیویلیکا، امکان استفاده رایگان از مقالات را برای دانشجویان خود فراهم نموده اند، با افزوده شدن بخش مقالات کنفرانسهای خارجی، دسترسی به گستره وسیعی از مقالات علمی دنیا را برای اعضا فرآهم می آوریم.

با تشکر
مهدی وجودی
مدیر مسئول انتشارات بوم سازه
هشتم مهر 1388همزمان با چهارمین سالگرد افتتاح سایت سیویلیکا، در مهرماه 1388، سایت جدید این مجموعه که به منظور ارائه مقالات کنفرانسهای تخصصی برگزار شده در خارج از کشور برنامه ریزی و تهیه شده است، رو نمایی می شود.

سایت جدید با عنوان بانک مقالات کنفرانسهای خارجی و از طریق یک دامنه جداگانه قابل دسترس خواهد بود. سیستم عضویت سایت سیویلیکا (بانک مقالات کنفرانسهای داخلی) و سایت جدید (بانک مقالات کنفرانسهای خارجی) کاملا یکسان است و عضویت در هر یک از دو سایت، برابر عضویت در هر دو سایت بوده و کاربر عضو، قادر به استفاده همزمان از دو سایت می باشد. علاوه بر این سیستم های پرداخت اینترنتی و خرید تک مقاله ای نیز برای سایت جدید در نظر گرفته شده است. در ضمن دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاههای عضو که IP آنها در مجموعه سیویلیکا تعریف شده است، می توانند از مقالات کنفرانسهای خارجی استفاده نمایند.

نحوه استفاده از مقالات و سیستم پیشنهاد مقالات مرتبط دقیقا همانند سایت سیویلیکا است تا محیطی آشنا را برای کاربران فراهم آورد.

معرفی سایت جدید، در جشنواره رسانه های دیجیتال و در غرفه سایت سیویلیکا انجام خواهد پذیرفت.بر اساس ارتقاء انجام شده در سیستم عضویت کتابخانه ها و دانشگاهها از طریق IP، در حال حاضر امکان تعریف محدودیتهای مختلف برای کنترل دریافتهای انجام شده از طریق اعضای آی پی وجود دارد. بر این اساس دانشگاهها و سازمانها می توانند تعداد مقالات قابل دریافت در هر روز برای هر فرد را تعیین و شرایط خاصی را برای برخی از دامنه های مورد نظر اعمال نمایند.
در حال حاضر دانشگاه صنعتی سهند تبریز از این سیستم استفاده می کند و دانشجویان و اساتیدی که دارای ایمیل از سرور دانشگاه هستند، می توانند به صورت نامحدود مقالات را دریافت نمایند. سایر کاربران دارای محدودیت 2 مقاله در روز می باشند.

نحوه استفاده از عضویت سازمانیروز دوشنبه، 29 تیرماه 1388، مصادف با مبعث حضرت رسول اکرم (ص)، سیویلیکا از طریق سرور اختصاصی جدید خود منتشر شد.
کلیه فایلهای مقالات و دیتابیس بر روی سرور جدید منتقل گردید که فرآیند کامل انتقال حدود یک ماه به طول انجامید و در نهایت با حدود ۲ ساعت خاموش بودن سایت مراحل انتقال نهایی شد.
امید است سیویلیکا در خانه جدید همانند معمول با بالاترین کیفیت و سرعت خدمات خود را ارائه نماید.
به زودی سیستم جدید پشتیبانی کاربران نیز راه اندازی می شود تا امکان پیگیری مراحل مختلف رسیدگی به درخواستها را برای کاربران فراهم نماید.

خواهشمندیم در صورت مشاهده هر گونه نقص در بخشهای مختلف سیستم و یا داشتن هرگونه پیشنهاد در خصوص ارائه خدمات قویتر به اطلاع مدیریت امورکاربران سیویلیکا (از طریق بخش پشتیبانی کاربران) برسانید.

مدیریت امورکاربران سیویلیکابه اطلاع کاربران محترم سایت سیویلیکا می رساند، از ابتدای مرداد ماه 1388 تعرفه خرید تک مقاله ای به بیست هزار ریـال تغییر می یابد.
لازم به ذکر است که هزینه های عضویت مطابق همان شرایط قبلی خواهد بود. علاوه بر این تعرفه های عضویت دانشگاهها و مراکز تحقیقاتی نیز هیچگونه تغییری نخواهد داشت.

پایگاه مرجع دانش به عنوان بزرگ‌ترین و کامل‌ترین بانک مقالات تخصصی کنفرانسهای کشور با بیش از 60 هزار عنوان مقاله تمام متن، دوره رایگان عضویت مراکز پژوهشی و دانشگاهی کشور را به منظور آشنایی پژوهشگران و محققان کشور با این مجموعه عظیم علمی فراهم کرده است.

در این دوره که بر اساس IP مراکز دانشگاهی ارائه می شود، مراجعه کنندگان از IP های مجاز مراکز مربوطه به صورت رایگان امکان دریافت متن کامل مقالات را خواهند داشت.

برای برخورداری از این امکان، مراکز دانشگاهی و پژوهشی درخواست خود را مبنی بر دسترسی دوره آزمایشی که شامل آی پی های مجموعه، و یک آدرس ایمیل جهت ارتباط با مرکز را به دفتر سایت سیویلیکا ارسال می کنند و حداکثر تا دو روز کاری دسترسی مرکز به بزرگترین بانک مقالات تمام متن کشور ایجاد می شود. تا به حال دانشگاه های تهران، سیستان، سهند، آب و برق عباسپور اصفهان و صنعتی اصفهان و کتابخانه هایی چون آستان قدس رضوی و پژوهشگاه نیرو(وزرات نیرو) به این سیستم دسترسی مقالات پیوسته اند. پایگاه سیویلیکا پوشش دهنده مقالات کنفرانسهای کشور است که از سال 1365 تا 1388 یعنی دوره 22 ساله کنفرانس های کشور را پوشش می دهد. در این بانک بیش از 60 هزار مقاله تمام متن از 500 کنفرانس کشور شامل 600 هزار صفحه ارائه شده است. این بانک آخرین استانداردهای جستجو و دسته بندی مقالات را که شامل جستجوی متنوع در عنوان، نویسندگان، کلمات کلیدی و نیز چکیده مقاله است را به تفکیک موضوعات علمی در اختیار دانش پژوهان قرار می دهد. علاوه بر این سیستم کاملا هوشمند پیشنهاد مقاله بر اساس هوش جمعی، مقالات مرتبط را استخراج کرده و در کنار هر مقاله نمایش می دهد.

به معاونت پژوهشی تمام دانشگاههای سراسر کشور نامه معرفی این خدمات ارسال شده است و اگر دانشگاه شما هنوز عضوی از این سایت نیست و دوره آزمایشی دریافت نکرده است می توانیداز طریق معاونت پژوهشی روند مذکور را پیگیری نمایید. [راهنمای عضویت ویژه کتابخانه ها]3 خرداد 1388: مشکل پیش آمده برای پرداخت اینترنتی بانک سامان حل شده است..

2 خرداد 1388: بنا به اعلام همکاران ما در سامانه پرداخت اینترنتی بانک سامان، این سامانه دچار مشکل شده و بانک مربوطه در حال رفع مشکل می باشد. در حال حاضر در پس از کلیک بر روی کلید "برو به بانک سامان" صفحه بارگذاری نمی شود و اعلام خطا می کند. امیدواریم همین امروز مشکل حل شود.در راستای ارتقاء بخشهای مختلف سایت، و نیز سهولت بیشتر در استفاده، در قسمت لیست کنفرانسها گزینه جدیدی برای ترتیب مرتب سازی تحت عنوان "ترتیب درج" افزوده شد. از این پس کاربران برای اطلاع از آخرین کنفرانسهایی که در بانک مقالات افزوده شده اند با انتخاب گزینه "مرتب سازی با ترتیب درج" می توانند لیست کنفرانسها را بر اساس تاریخ درج در سایت مرتب کنند. در صورت انتخاب وضعیت نزولی، آخرین کنفرانس افزوده شده در ابتدا نمایش داده می شود.

 

علاوه بر این از این پس مقالات پیشنهادی مرتبط، و مقالات مرتبط جدید، علاوه بر صفحه نمایش خلاصه مقاله، پس از دریافت اصل مقاله در صفحه نمایش لینک دریافت اصل مقاله نیز نمایش داده می شود. بر اساس بررسی های انجام شده، صفحه ذکر شده، صفحه ای است که کاربران تصمیم به جستجوی دوباره و مشاهده مقالات مرتبت می نمایند. از این رو این اصلاحیه، باعث می شود تا کاربران به سادگی به صفحه سایر مقالات مرتبط نیز مراجعه نمایند.ضمن عرض تبریک سال نو، به استحضار کلیه اعضای محترم می رساند روز سوم فروردین ماه ۱۳۸۸، هدیه نوروزی سیویلیکا معادل ۱۰ اعتبار (۵۰،۰۰۰ ریال) به کلیه اعضایی که تا پایان سال گذشته عضو سایت شده بودند اعطا شد.

سیویلیکا با آرزوی سالی نیک و سرشار از موفقیت برای محققان و دانش پژوهان گرامی، امیدوار است در سال جدید نیز با گسترش سرویسها و خدمات خود همچنان در حوزه خدمات علمی پیشتاز بوده و در خدمت جامعه علمی کشور باشد.

مدیریت روابط عمومی سیویلیکا

فروردین ۱۳۸۸ضمن عرض تبریک سال نو، به استحضار کلیه اعضای محترم می رساند روز سوم فروردین ماه ۱۳۸۸، هدیه نوروزی سیویلیکا معادل ۱۰ اعتبار (۵۰،۰۰۰ ریال) به کلیه اعضایی که تا پایان سال گذشته عضو سایت شده بودند اعطا شد.

سیویلیکا با آرزوی سالی نیک و سرشار از موفقیت برای محققان و دانش پژوهان گرامی، امیدوار است در سال جدید نیز با گسترش سرویسها و خدمات خود همچنان در حوزه خدمات علمی پیشتاز بوده و در خدمت جامعه علمی کشور باشد.

مدیریت روابط عمومی سیویلیکا

فروردین ۱۳۸۸

بنا به رسم هر سال، سایت سیویلیکا هدیه نوروزی خود را، امسال نیز به کلیه کاربران خود اعطا خواهد کرد.  این هدیه به صورت اعتبار در آغاز سال نو به کاربران اختصاص می یابد، از این رو هر کاربری که تا پایان اسفند سال 1387 عضو سایت شده باشد، دریافت کننده این هدیه خواهد بود.

افرادی که از طریق واریز به بانک اقدام به عضویت می نمایند باید دقت کنند که حتما تا پایان اسفند فرم عضویت را تکمیل نمایند. (تاریخ تکمیل فرم و عضویت ملاک است).

این هدیه فقط ویژه کاربران عضو می باشد و شامل افرادی که خرید تک مقاله ای انجام داده اند نمی شود.

امورکاربران سیویلیکابرای اولین بار سیستم پیشنهاد مقاله مرتبط بر اساس دانش جمعی در سایت سیویلیکا (www.CIVILICA.com) که مرجع انتشار مقالات کنفرانسهای کشور می باشد، راه اندازی شد.

این سیستم بر اساس پردازش لحظه ای بیش از چندصدهزار رکورد مربوط به مراجعه متخصصان و دانش پژوهان به مقالات عمل میکند و می تواند با دقت قابل قبولی مقالات مرتبط با یک موضوع را برای خواننده پیشنهاد دهد.

از این پس خوانندگان در صفحه نمایش خلاصه مقاله، دو بلوک جدید در سمت چپ مشاهده میکنند که یکی از آنها مقالات پیشنهادی مرتبط است که بر اساس الگوریتم هوشمند استخراج شده اند، و دیگری مقالات مرتبط جدید است که عموما برای مقالاتی نشان داده خواهد شد که اخیرا بر روی سایت گذاشته شده اند و هنوز دریافتی نداشته اند.

تفاوت این سیستم پیشنهاد مقاله با سایر روشهای متداول در این است که الگوریتم های کنونی معمولا بر اساس کلیدواژه های انتخاب شده برای هر مقاله توسط یک فرد (که غالبا نویسنده مقاله است) مقالات مرتبط را جستجو میکنند. ولی این الگوریتم به صورت هوشمند، تعداد دفعات مطالعه هر مقاله را مورد تحلیل قرار داده و سایر مقالاتی که مراجعان به یک مقاله خاص مورد مطالعه قرار داده اند را رتبه بندی نموده و بر اساس آن مقالاتی را به خواننده پیشنهاد میدهد که درواقع منتخب سایر پژوهشگران است. در این روش درواقع عصاره ای از دانش جمعی متخصصان که مقالات خاصی در یک حوزه را برای مطالعه انتخاب نموده اند در اختیار هر کاربر قرار میگیرد تا انتخاب بهتری انجام دهد.

با توجه به اینکه کاربران این مجموعه متخصصان و دانش پژوهان کشور هستند که هر کدام در یک موضوع خاصی تخصص دارند، لذا هر متخصص در حوزه فعالیت خود مقالات مناسب را انتخاب و مطالعه می نماید که با جمع بندی نظرات متخصصان در انتخاب مقالات برای مطالعه امکان استخراج مقالات مشابه که از نظر سایر متخصصان معتبر هستند، وجود دارد. بدین ترتیب به صورت غیرمستقیم سیستم از ارجاعات انجام شده به مقالات آموزش می بیند و در نتیجه هر کاربر به صورت غیر مستقیم نظر متخصصان را در قالب پیشنهاد مقاله دریافت میکند.

این روش به صورت ضمنی بر اساس نظر افراد خبره عمل میکند، لذا این الگوریتم فقط برای مقالاتی می تواند پیشنهاد ارائه کند که حداقل توسط دو پژوهشگر مطالعه شده باشند که یک محدودیت برای این الگوریتم به شمار می رود که اجتناب ناپذیر است و برای پوشش این محدودیت، برای مقالاتی که جدید منتشر شده اند و هنوز پژوهشگری آن را مطالعه نکرده است، بر اساس کلیدواژه ها و محورها (بر اساس الگوریتم های معمول) مقالات مرتبط استخراج می شوند. قابل ذکر است که با افزایش تعداد ارجاعها به هر مقاله، خطا کمتر شده و نتایج پالایش بیشتری می شوند.

 راهنمای پرداخت اینترنتی دارندگان کارتهای عضو شبکه شتاببا توجه به ناهماهنگی های موجود در بانکهای کشور و اینکه برخی از بانکها هنوز قابلیت پرداخت اینترنتی کارتهای خود را فعال ننموده اند، راهنمای کاملی برای آشنایی کاربران با پرداخت اینترنتی تهیه شده است که علاوه بر آموزش مفاهیم پرداخت اینترنتی شامل رمز دوم، CVV2، و تاریخ انقضا، امکانات و وضعیت بانکهای کشور از نظر پرداخت اینترنتی را مشخص می کند.

 

این راهنما را می توانید به صورت فایل PDF کامل از لینک http://www.civilica.com/documents/ePayment.pdf دریافت و یا به صورت خلاصه در صفحه راهنمای خرید اینترنتی مشاهده کنید.

 به استحضار می رساند سایت سیویلیکا (www.CIVILICA.com) به عنوان بزرگترین بانک مقالات تخصصی کنفرانسهای کشور با بیش از 50000 عنوان مقاله، 50 درصد تخفیف ویژه برای استفاده و عضویت کتابخانه ها در نظر گرفته است.
این سرویس به دو صورت عضویت بر اساس IP اختصاصی و نیز عضویت بر اساس شناسه کاربری قابل ارائه است. خلاصه اطلاعات مربوط به درخواست و نحوه استفاده از این فرصت ویژه در زیر ارائه شده است.

 

کلیه فرمها و راهنمای کامل و جامع استفاده از این تخفیف و نحوه اقدام در راهنمای عضویت کتابخانه ای ارائه شده است. [دریافت فایل راهنمای عضویت کتابخانه ها به فرمت PDF]
 

لازم به ذکر است اعتبار قیمتهای اعلام شده تا پایان سال 1387 است و در صورت تمدید اعلام خواهد شد.
در صورت نیاز به دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق بخش پشتیبانی کاربران سایت سیویلیکا، سوالات خود را مطرح نمایید.

 

 

خلاصه راهنمای عضویت ویژه کتابخانه ها و موسسات:
کتابخانه ها و مراکز تحقیقاتی کشور برای دسترسی به بانک مقالات تخصصی سیویلیکا (www.CIVILICA.com) از 50 درصد تخفیف ویژه در خرید اعتبار برخوردار هستند. امکان استفاده از این تسهیلات به دو صورت عضویت بر اساس IP مجاز و نیز عضویت به صورت شناسه کاربری امکان پذیر است.
1- عضویت بر اساس IP اختصاصی:
اگر موسسه و کتابخانه شما از IP های مشخصی برای ارتباط با اینترنت استفاده می کند می توانید از سیستم IP اختصاصی استفاده نمایید. در این صورت، هر کاربری که از IP مربوط به موسسه وارد سایت سیویلیکا شود، به صورت خودکار شناسایی شده و امکان دریافت مقالات را خواهد داشت.
2- عضویت به صورت شناسه کاربری
در صورتی که کتابخانه ای دارای IP اختصاصی نیست، می تواند اقدام به عضویت از طریق شناسه کاربری نماید. این نوع عضویت برای مراکزی پیشنهاد می شود که می خواهند از طریق تعداد محدودی رایانه موجود در کتابخانه، امکان استفاده از مقالات را برای کاربران خود فراهم نمایند و برای مراکزی با تعداد کاربران زیاد توصیه نمی شود.

هزینه ها:
هزینه های عضویت ویژه کتابخانه ها و موسسات تحقیقاتی در هر دو روش IP و شناسه ای، یکسان است و با 50 درصد تخفیف ارائه می شود. در این روش هر اعتبار معادل 2500 ریال می باشد. علاوه بر هزینه خرید اعتبار، هیچ هزینه دیگری از جمله هزینه تعریف شناسه یا IP و یا هزینه عضویت سالانه وجود ندارد.
توجه: هزینه ذکر شده در فوق تا پایان سال 1387 معتبر می باشد و در صورت اقدام در سال 1388 به منظور اطلاع از تعرفه های جدید و یا تمدید هزینه ها، لطفا آخرین راهنما و متون را از سایت و از بخش عضویت ویژه کتابخانه ها دریافت نمایید.

نحوه درخواست و شرایط استفاده از تسهیلات:
به منظور استفاده از تسهیلات در نظر گرفته شده برای کتابخانه ها و موسسات تحقیقاتی موارد زیر لازم است:
1- واریز مبلغ عضویت بر اساس تعداد اعتبار خریداری شده (توجه شود که برای استفاده از تخفیف اعتبار خریداری شده نباید کمتر از 1000 اعتبار یا معادل 2،500،000 ریال باشد).
2- تکمیل فرم درخواست ویژه کتابخانه ها و موسسات تحقیقاتی ممهور به مهر موسسه یا کتابخانه
پس از تکمیل فرم آن را از طریق شماره تلفن 88008044 و یا 88335451 به دفتر سایت فکس نمایید. پس از دریافت درخواست، حداکثر تا یک هفته اقدامات لازم برای استفاده از سایت فراهم و به صورت کتبی به اطلاع می رسد. این نامه کتبی به همراه رسید دریافت مبلغ عضویت خواهد بود.
اطلاعات تکمیلی و فرمهای مربوطه را از طریق فایل راهنمای ویژه کتابخانه ها مطالعه فرمایید.

به اطلاع کلیه کاربران سایت سیویلیکا می رساند، طی یک هفته آینده، پشتیبانی فقط از طریق بخش "پشتیبانی کاربران" ارائه می شود و امکان پشتیبانی به صورت تلفنی غیرفعال خواهد بود. پس از راه اندازی مجدد پشتیبانی تلفنی از طریق همین بخش به اطلاع کاربران می رسد.

مجموعه مقاله های نمایه سازی شده در بانک مقالات کنفرانسهای کشور (سیویلیکا) از مرز پنجاه هزار مقاله گذشت. این مقالات از سه حوزه علوم شامل علوم فیزیکی و مهندسی، علوم زیستی و علوم اجتماعی نمایه سازی شده اند.
تا پایان سال پیش بینی می شود بیش از هفتاد هزار مقاله وارد دیتابیس این مجموعه شود.

وب سایت سیویلیکا، در دومین جشنواره رسانه های دیجیتال، به تایید کمیته ویژه نوآوری لوح نوآوری دریافت نمود.

 

دریافت نشان محصول نوآورانه از دومین جشنواره رسانه های دیجیتال برای سایت سیویلیکا

 کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

با عضویت در کانال تلگرام سیویلیکا اولین نفری باشید که از فراخوانهای کنفرانسها و ژورنالها مطلع می شوید.

telegram.me/civilicacom

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها