CIVILICA We Respect the Science
(ناشر تخصصی کنفرانسهای کشور / شماره مجوز انتشارات از وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی: ۸۹۷۱)
کل اخبار این بخش۴۴۶ | نمایش صفحه ۱۳ از ۱۵

نمایش اخبار مربوط به اخبار سیویلیکا

به استحضار کلیه اعضای محترم و کاربران گرامی سایت سیویلیکا می رساند، در آستانه آغاز چهارمین سال فعالیت رسمی این مجموعه و همزمان با عید سعید فطر، تغییرات ظاهری بنیادی در طراحی سایت سیویلیکا در حال اعمال است. از این رو ممکن است وقفه هایی در سرویس دهی این سایت تا ۱۰ روز آینده اتفاق بیفتد. از این رو پیشاپیش از صبر و شکیبایی شما همراهان همیشگی تشکر می کنیم.

تا دهم مهرماه امکان استفاده از برخی از قسمتهای سایت مانند بخش پروژه ها وجود نخواهد داشت. لازم به ذکر است سایت جدیدی برای پروژه های دانشگاهی در نظر گرفته شده است که روز دهم مهرماه (عید سعید فطر) رونمایی می شود. کلیه کاربران کنونی و افرادی که تا دهم مهرماه عضو این مجموعه می شوند، به صورت رایگان در سایت جدید عضو خواهند شد.

سایت سیویلیکا
31 شهریور ۱۳۸۷


 

خبرنامه شماره 7 (سال سوم) سایت سیویلیکا به کلیه اعضای این سایت ارسال گردید. این خبرنامه به صورت ایمیل به شما عضو گرامی ارسال شده است. اگر این ایمیل را دریافت نکرده اید خواهشمند است موارد زیر را بررسی نمایید:

    - کنترل کنید که ایمیلی که در سایت وارد نموده اید صحیح بوده و فعال می باشد.

    - ممکن است ایمیل به پوشه بالک (Bulk Mail) رسیده باشد. در این صورت این پوشه را باز کنید، ایمیل سایت سیویلیکا را پیدا کرده و باز نمایید. در بالای ایمیل کلیدی به نام Not Spam وجود دارد. آن را کلیک کنید تا ایمیل به پوشه اصلی منتقل شود و بتوانید آن را باز نمایید.بدین وسیله به اطلاع کلیه کاربران و اعضای محترم سایت سیویلیکا می رساند، تعرفه های عضویت و خرید اعتبار در سیویلیکا از اول مرداد ماه سال جاری به شرح زیر تغییر می یابد:

 

حداقل مبلغ عضویت: 100،000 ریال (بدون تغییر)

هزینه هر اعتبار: 5،000 ریال (پنج هزار ریال)

 

هزینه خرید تک مقاله ای: 10،000 ریال (ده هزار ریال)

 

لازم به ذکر است که هیچ گونه تغییری در میزان اعتبار کاربران کنونی و کاربرانی که تا پایان تیر ماه اقدام به تکمیل فرم عضویت نمایند اعمال نخواهد شد. تاکید می شود که تاریخ تکمیل فرم معیار می باشد و در صورتی که فردی قبل از پایان تیر ماه مبلغ عضویت را واریز نماید و یا کارت عضویت خریداری کند، ولی فرم عضویت را بعد از اول مرداد تکمیل نموده و اقدام به عضویت کند، میزان اعتبار تخصیص داده شده، بر اساس تعرفه های جدید خواهد بود.

 

لطفا در ادامه، سوالات متداولی که در زمینه عضویت و تعرفه های جدید وجود دارد را مطالعه فرمایید.

 سوالات متداول:

1- با واریز مبلغ عضویت 100،000 ریالی بعد از تغییر تعرفه ها چند مقاله می توانم دریافت نمایم؟

    سیستم سایت سیویلیکا به صورت اعتباری است. در حال حاضر هر اعتبار برابر 2،000 ریال است که با دریافت هر مقاله یک اعتبار از حساب کاربری شما کسر می شود. بدین ترتیب تا پایان تیرماه 1387، با واریز حداقل مبلغ عضویت (100،000 ریال)، پنجاه اعتبار به شما تعلق می گیرد که می توانید تا 50 مقاله را دریافت نمایید. پس از تغییر تعرفه ها از اول مرداد ماه، افرادی که اقدام به عضویت با حداقل مبلغ عضویت نمایند، با توجه به مبلغ هر اعتبار (5،000 ریال)، بیست اعتبار دریافت خواهند کرد که معادل امکان دریافت 20 مقاله کنفرانسها می باشد.

 

2- من در حال حاضر عضو سیویلیکا هستم و هنوز در حساب کاربری خود اعتبار دارم. من چه باید بکنم؟

    کلیه تغییر تعرفه ها به افرادی تعلق میگیرد که از اول مرداد ماه اقدام به عضویت و یا افزایش اعتبار نمایند. کلیه اعتبارهای خریداری شده پیش از تغییر تعرفه ها بدون تغییر و محفوظ باقی خواهد ماند.

 

3- من در یکی از کنفرانسها کارت هدیه دریافت نموده ام، چه تغییری در اعتبار کارتهای هدیه اعمال خواهد شد؟

    کارتهای هدیه، دارای تعداد اعتبار مشخص میباشند. بدین ترتیب هر زمانی که شما اقدام به عضویت و یا افزایش اعتبار از طریق کارتهای هدیه کنونی نمایید، بدون هیچ گونه مشکلی اعتبار قراردادی بین سیویلیکا و کنفرانس محفوظ خواهد بود و تغییر تعرفه ها بر روی کارتهای هدیه اعمال نخواهد شد.

 

4- من یک کارت عضویت خریداری کرده ام. چه باید بکنم؟

    کلیه افرادی که کارت عضویت خریداری کرده اند، باید تا قبل از پایان تیرماه از کارت خود برای عضویت و یا افزایش اعتبار استفاده نمایند تا 50 اعتبار کامل را دریافت کنند. در غیر این صورت بر اساس تعرفه های جدید عضویت آنها انجام خواهد پذیرفت و 20 اعتبار دریافت می نمایند.

 

5- من عضو سیویلیکا هستم، ولی در حال حاضر نیاز به دریافت مقاله ندارم، آیا می توانم با تعرفه کنونی اعتبار خریداری و ذخیره نمایم؟

    بله، پیشنهاد ما به کاربرانی که می دانند کارهای تحقیقاتی در پیش دارند این است. با توجه به اینکه هیچ گونه محدودیت زمانی برای استفاده از اعتبار نیست، می توانید قبل از تغییر تعرفه ها نسبت به افزایش اعتبار خود اقدام نمایید.

 

6- آیا محدودیتی در مبلغ عضویت اعمال خواهد شد؟

    خیر، مطابق قبل، 100،000 ریال حداقل مبلغ عضویت است و افرادی که نیاز به دریافت مقالات بیشتر دارند مانند موسسات تحقیقاتی، کتابخانه ها و ... می توانند طبق روال قبلی مبالغ بیشتری را برای عضویت واریز نمایند. این در مورد افزایش اعتبار هم صادق است و محدودیتی در افزایش اعتبارها وجود نخواهد داشت.

 

7- در بخش پروژه ها چه تغییری اعمال خواهد شد؟

    بخش پروژه ها نیز بر اساس سیستم اعتباری خواهد بود. با دریافت هر مطلب به میزان اعتبار مشخص شده در آن از اعتبارهای شما کسر می شود و می توانید مطلب را دریافت نمایید.

سومین نگارش جستجو در بانک مقالات آغاز به کار نمود. در این نگارش جدید، امکانات زیر در نظر گرفته شده است:

 

امکان جستجوی نام و نام خانوادگی به صورت همزمان: در نسخه قبلی امکان جستجوی مقالات فقط بر اساس نام خانوادگی وجود داشت که به دلیل افزایش تعداد مقالات موجود، جستجو فقط بر اساس نام خانوادگی پاسخگو نبود.

 

امکان جستجوی تقسیم بندی شده بر اساس سرفصل علوم: با توجه به پوشش کلیه سرفصلهای علوم در سیویلیکا، نیاز به یک موتور جستجوی سرفصل بندی شده وجود داشت که در نگارش جدید بانک مقالات این امکان فراهم شده است. از این پس کاربران می توانند نتایج جستجوی خود را در یک یا چند حوزه علمی محدود نمایند.

 

امکان خرید تک مقاله ای: از این پس کاربران غیر عضو می توانند مقالات سایت را بدون عضویت و به صورت آنلاین خریداری نمایند. این کاربران با مراجعه به صفحه نمایش خلاصه مقاله و فقط با وارد کردن آدرس ایمیل خود، به سایت بانک سامان راهنمایی می شوند و پس از پرداخت مبلغ، بلافاصله امکان دریافت مقالات را خواهند داشت.

 

کنترل هوشمند دریافتها و جلوگیری از کسر اعتبارهای مضاعف: از این پس اعضای سایت با مراجعه به صفحه نمایش خلاصه هر مقاله، در صورتی که قبلا آن را دریافت نموده باشند، تاریخ دریافت قبلی را مشاهده می نمایند. از طرف دیگر در صورتی که دوره مجاز دریافت متن کامل مقاله خریداری شده سپری نشده باشد، به صورت خودکار بدون کسر اعتبار لینک دریافت مقاله به کاربر ارائه می شود.

 

راهنمایی های لازم برای استفاده از خرید تک مقاله ای به صورت کامل در راهنمای سایت (نسخه 1/6 اردیبهشت ماه) ارائه شده است.۱
فروردین

سال نو مبارک

بامدادی که تفاوت نکند لیل و نهار 

خوش بود دامن صحرا و تماشای بهار 

صوفی از صومعه گو خیمه بزن بر گلزار 

که نه وقتست که در خانه بخفتی بیکار 

 

ضمن تبریک سال نو و آرزوی سالی سرشار از کامیابی و سلامتی برای ایران و ایرانی، به اطلاع اعضای محترم سیویلیکا میرسانیم مطابق اعلام قبلی، هدیه نوروزی به حساب کاربری این عزیزان افزوده شده است. اعضا می توانند پس از ورود به سایت با مراجعه به بخش "صورت حساب مالی" درمنوی کاربران جزئیات آن را مشاهده نمایند.

توجه: یک پیامک برای تبریک سال نو و اعلام خبر فوق به اعضا ارسال شده است. اعضا توجه نمایند که پیامک فوق توسط موبایل GSM ارسال شده و امکان دریافت پیامکهای شما عزیزان را ندارد. لذا خواهشمندیم همچنان برای دریافت راهنمایی و پشتیبانی از طریق بخش ارتباط با امور کاربران اقدام فرایید.با افتخار اعلام می کنیم، طی سال 1386 سیویلیکا® توانست با ارائه مقالات 170 کنفرانس تخصصی داخلی موفق به ارائه 34524 مقاله تولید شده در داخل کشور شود. در حال حاضر مقالات داخلی موجود در بانک مقالات سیویلیکا بیش از 300،000 صفحه است که به صورت متن PDF ارائه می شوند.

 

مجموعه مقالات موجود از سال 1365 تا کنفرانسهای هفته سوم اسفند  1386 را شامل می شوند.

 

سایت سیویلیکا به عنوان بزرگترین و جامعترین بانک مقالات تخصصی کنفرانسهای کشور با بیش از 33،000 مقاله تمام متن، طی دوره یک ماهه، میزبان بیش از 1،000،000 بازدید بود. از سوی دیگر طی همین دوره بیش از یک میلیون و سیصد هزار صفحه مقاله توسط کاربران سیویلیکا از بانک مقالات آن دریافت شده است.

 

به زودی سایت سیویلیکا، به عنوان اولین سایت بخش خصوصی کشور، پذیرنده کارتهای اعتباری بانکهای دولتی از طریق سامانه پرداخت الکترونیک بانک ملت خواهد بود. بانک ملت اولین بانک دولتی کشور است که ارائه دهنده خدمات پرداخت الکترونیک بوده و در حال حاضر فقط به شرکت رجا سرویس می دهد.

 

منتظر خدمات و سرویسهای فوق تخصصی ویژه پژوهشگران در سیویلیکا باشید...سایت سیویلیکا به عنوان تولید کننده برتر محتوای الکترونیکی، در دومین کنفرانس مناسب سازی محیط شهری حضور داشت. گزارش تصویری غرفه سیویلیکا و بازدید آیت الله هاشمی رفسنجانی ریاست محترم مجمع تشخیص مصلحت از غرفه سیویلیکا در زیر ارائه شده است. طی این بازدید آیت الله هاشمی رفسنجانی از نزدیک با فعالیتهای مرجع دانش آشنا شدند و با مسئولان سایت در مورد نحوه کار و سرویس دهی سیویلیکا صحبت کردند.

این همایش با هدف مناسب سازی سامانه های حمل و نقل درون شهری و برون شهری و کاربرد دسترسی الکترونیک و فناوری اطلاعات برای جانبازان، معلولان و سالمندان روز سه شنبه 20 آذرماه در سالن اجلاس سران کشورهای اسلامی برگزار شد.

غرفه سایت سیویلیکا (مرجع دانش) در سالن اجراس سران کشورهای اسلامی غرفه سایت سیویلیکا (مرجع دانش) در سالن اجراس سران کشورهای اسلامی غرفه سایت سیویلیکا (مرجع دانش) در سالن اجراس سران کشورهای اسلامی غرفه سایت سیویلیکا (مرجع دانش) در سالن اجراس سران کشورهای اسلامی غرفه سایت سیویلیکا (مرجع دانش) در سالن اجراس سران کشورهای اسلامیضمن آرزوی قبولی طاعات و عبادات، در ماه مبارک رمضان با توجه به تغییر ساعات کاری دفتر، بخش پاسخگویی تلفنی سیویلیکا (امور کاربران) طی روزهای کاری هفته از ساعت ۹ صبح - ۳ بعد از ظهر است. 

همانطور که قبلا اعلام شده بود، سیستم بانک مقالات سیویلیکا در حال ارتقاء می باشد. در سیستم جدید که همزمان با آغاز سومین سال فعالیت سایت فاز اول آن به بهره برداری می رسد، کاربران می توانند جستجوی خود را بر اساس طبقه بندی علوم انجام داده و به نتایج دقیقتری برسند. تقسیم بندی علوم بر اساس مطالعات گسترده گروه توسعه سیویلیکا انجام پذیرفته است. علوم در جهان به چهار دسته علوم فیزیکی و مهندسی، علوم زیستی و کشاورزی، علوم اجتماعی و علوم سلامت (پزشکی) تقسیم بندی می شوند. در سیویلیکا نیز هر یک از سرشاخه های اصلی علوم بر اساس آخرین استانداردها، در دو سطح متفاوت دوباره طبقه بندی می شوند.

در حال حاضر برنامه نویسی ساختاری طبقه بندی علوم به اتمام رسیده و 24،000 مقاله موجود در حال تقسیم بندی و اختصاص طبقه های مورد نظر هستند.دعوت به بازدید از غرفه سیویلیکا در جشنواره نشریات دانشجویی

 

سیویلیکا در نمایشگاه جانبی دومین جشنواره موضوعی نشریات دانشجویی سراسر کشور که توسط وزارت علوم در دانشگاه تهران برگزار می شود حضور خواهد داشت.

این نمایشگاه اول و دوم مرداد ماه (روزهای دو شنبه و سه شنبه) از صبح تا بعد از ظهر در باشگاه دانشجویان دانشگاه تهران (واقع در خیابان 16 آذر) برقرار بوده و بازدید برای عموم آزاد است.

سیویلیکا ضمن دعوت از کلیه دانشجویان برای بازدید از این نمایشگاه، 20 درصد تخفیف ویژه دانشجویی برای خرید از نمایشگاه ارائه می نماید. علاوه بر این از اعضای محترم سایت دعوت می شود برای دریافت کارت هدیه خود به غرفه سیویلیکا مراجعه نمایند.به استحضار کاربران محترم سیویلیکا می رسانیم که با توجه به برنامه سیویلیکا برای توسعه محورهای تحت پوشش، تیم فنی در حال انجام تغییراتی در سرور سایت می باشند که برخی موارد باعث ایجاد اختلال در دسترسی به سایت می شود. ضمن عرض پوزش به دلیل بروز چنین اختلالاتی، از اینکه با شکیبایی خود ما را در ارتقاء خدمات سایت یاری می رسانید متشکریم.

با توجه به برنامه ریزیهای انجام شده، طی چند هفته آینده سیستم جستجوی مقالات برای ایجاد ظرفیت پذیرش کلیه رشته های تخصصی در چهار محور اصلی «علوم فیزیکی و مهندسی»، «علوم زیستی»، «علوم سلامت» و «علوم اجتماعی» تغییر خواهد یافت.به اطلاع کاربران و اعضای محترم سیویلیکا می رساند، طی هفته آینده (از روز شنبه 12 خرداد لغایت پنجشنبه 17 خرداد ماه) پشتیبانی تلفنی سیویلیکا غیر فعال خواهد بود. لذا در صورت نیاز به راهنمایی و یا بروز مشکل، از طریق بخش ارتباط با امور کاربران (پشتیبانی) اقدام نمایید تا از طریق ایمیل راهنمایی های لازم را دریافت نمایید.ابلاغ هزینه های ثبت نام

 

به اطلاع کلیه کاربران و اعضای محترم سایت سیویلیکا می رسانیم که هزینه های ثبت نام این سایت، از اول اردیبهشت ماه ۱۳۸۶ به شرح زیر توسط هیات مدیره سیویلیکا تصویب و ابلاغ شده است:
- حق ورودیه (20،000 ریال) به صورت کامل حذف می شود و کلیه مبلغ واریزی به صورت اعتبار به اعضا تخصیص می یابد.
- ارزش هر اعتبار از 1،000 ریال به 2،000 ریال تغییر می میکند.

- حداقل مبلغ عضویت نیز 100،000 ریال خواهد بود که در حال حاضر، 70،000 ریال است.

 

علاوه بر این، تاکید شده است که با توجه به اعمال تغییرات فوق، از روز اول اردیبهشت ماه، لازم است کلیه افرادی که قبل از تاریخ فوق، اقدام به واریز مبلغ نموده اند، فرم عضویت را تا تاریخ فوق تکمیل نمایند. در غیر اینصورت، در صورت اقدام به تکمیل فرم عضویت بعد از تاریخ مذکور، باید مابالتفاوتهای لازم پرداخت شود.۱
فروردین

تبریک سال نو

دست اندرکاران مجموعه سیویلیکا، فرارسیدن سال جدید را به شما و خانواده محترمتان تبریک عرض نموده و سالی پربار و پربرکت را برای شما آرزومندند.

 

عیدی سیویلیکا، به کلیه اعضای محترم این سایت تقدیم شده که پس از ورود با شناسه کاربری خود، می توانید با مراجعه به صفحه "صورت حساب مالی" جزئیات این هدیه را مشاهده نمایید. امیدواریم در سال آینده و سالهای آتی، همچنان خدمتگذار جامعه علمی کشور باشیم.

 

توجه: ایمیل های اطلاع رسانی ارسالی به سرور Noavar برگشت می خورند. از کلیه کاربرانی که ایمیل آنها بر روی این سرور قرار دارد، خواهشمندیم هر چه زودتر نسبت به تغییر آدرس ایمیل خود بر روی سرورهای قوی مانند Yahoo یا Gmail اقدام نمایند.۱۳
اسفند

عیدی سیویلیکا

هدیه نوروزی سیویلیکا

 

سیویلیکا، هدیه ای را همزمان با نوروز 86 به کلیه کاربران خود (حقیقی و حقوقی) تقدیم می نماید.

 

1- کاربران حقیقی: معادل 5 اعتبار به کلیه کاربران اهدا می شود.

2- کاربرانی حقوقی (سیستم عضویت IP دانشگاهها): قرار داد کلیه دانشگاههای عضو که امکان استفاده نا محدود از مقالات سایت را برای دانشجویان و اساتید خود فراهم نموده اند، به مدت 2 ماه به صورت رایگان تمدید می شود.

 

این هدایا همزمان با روز اول فروردین 86 به کلیه کاربران محترم که تا آن روز عضو سیویلیکا شده باشند، تقدیم می گردد.اطلاعیه مهم سایت سیویلیکا

1- با توجه به مصوبه اخیر هیات مدیره سیویلیکا مبنی بر تغییر هزینه های ثبت نام و قیمت اعتبارها از سال آینده، از کلیه افرادی که کارت عضویت (سیویلیکارت) دریافت کرده و یا هزینه های عضویت را واریز نموده اند، درخواست می شود که حتما تا پایان سال اقدام به تکمیل فرم ثبت نام نمایند. از سال آینده، اعتبارها بر اساس نرخ مصوب جدید محاسبه و اختصاص می یابد، و در صورتی که تا پایان سال ثبت نام انجام نشود، باید مابالتفات مربوطه پرداخت گردد. هزینه های ثبت نام و قیمت اعتبارها برای سال آینده، متعاقبا اعلام خواهد شد.

 

2- طبق اطلاع رسانی انجام شده، اعضای سیویلیکا برای شرکت در اولین کارگاه تخصصی سد و محیط زیست که خرداد ماه سال بعد در دانشگاه تربیت مدرس برگزار خواهد شد، از 20 درصد تخفیف برخوردار هستند. ضمن بررسی شرایط و آشنایی با کارگاه از طریق وبسایت (http://www.wsret.ir/workshop.htm ) در صورت تمایل به شرکت دراین کارگاه، جهت دریافت تخفیف فوق، درخواست خود را به همراه شناسه کاربری به آدرس Sales @ Civilica . com ارسال نمایید تا اقدامات لازم از سوی سایت انجام شود. (توجه: پس از درخواست، با شماره تماسی که در قسمت اطلاعات شخصی خود وارد کرده اید، جهت هماهنگی با شما تماس گرفته خواهد شد، لذا از درست بودن اطلاعات موجود در قسمت اطلاعات شخصی خود اطمینان حاصل نمایید).

 

3- اردیبهشت ماه سال آینده، کارگاه آموزشی مقاوم سازی و مدیریت بلایای طبیعی، در اصفهان برگزار می شود که اعضای سیویلیکا جهت حضور در این کارگاه نیز از تخفیف ویژه ای برخوردار خواهند بود. جزئیات بیشتر در این زمینه به زودی منتشر می شود.

 

4- با توجه به حضور نماینده سیویلیکا در سیزدهمین کنفرانس دانشجویی مهندسی عمران (21 - 24 اسفند - کرمان)، دانشجویان محترم برای دریافت کارت عضویت سایت با تخفیف استثنائی کنفرانس دانشجویی، می توانند به غرفه این سایت در نمایشگاه مراجعه نمایند.دوره تخفیف سیویلیکا به اتمام رسیده است.

به کلیه کاربران جدیدی که در این دوره به جمع کاربران بزرگترین بانک مقالات مهندسی کشور پیوسته اند، خوش آمد می گوییم. با توجه به حجم زیاد ثبت نامها، تایید این عزیزان ممکن است تا پایان وقت اداری روز دوشنبه 23 بهمن ماه طول بکشد.

 

علاوه بر مقالات کنفرانسهای بهمن و اسفند که در سیویلیکا ارائه خواهند شد، مجموعه مقالات کنفرانسهای زیر نیز در حال آماده سازی برای درج در بانک مقالات سیویلیکا هستند که به مرور ارائه می شوند. طبق تفاهم نامه رسمی سیولیکا با دبیرخانه های اولین کنفرانس مهندسی محیط زیست  و اولین کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی ایران، انتشار مقالات این کنفرانسها تحت اینترنت، به صورت انحصاری در اختیار مجموعه سیویلیکا قرار دارد.

 

- اولین کنفرانس ملی بهسازی و مقاوم سازی ایران (اختصاصی سیویلیکا)

- اولین همایش مهندسی محیط زیست (اختصاصی سیویلیکا)

- دومین و سومین کنفرانس منطقه ای تغییر اقلیم (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)
- اولین الی نهمین همایش انجمن زمین شناسی ایران (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)
- سومین همایش بین المللی سواحل، بنادر و سازه های دریایی (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)
- همایش ملی مدیریت اراضی - فرسایش خاک و توسعه پایدار (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)
- اولین سمینار زمین لغزه و کاهش خسارتهای آن (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)
- دومین الی چهارمین همایش تبادل تجربه های پژوهشی، فنی و مهندسی (دیجیتال شده توسط سیویلیکا)دوره تخفیف سیویلیکا برای کاربران جدید آغاز شد.

برای کاربران جدید سیویلیکا، که تا 22 بهمن 1385 فرم عضویت را پر کنند، تا 30 درصد تخفیف در نظر گرفته شده است. در این دوره، کاربران جدید، حق ورودیه سایت را که معادل 20000 ریال است پرداخت نمیکنند و حداقل مبلغ واریزی جهت عضویت، از 70000 ریال به 50000 ریال کاهش یافته است و کل مبلغ پرداختی به صورت اعتبار به اعضا تعلق می گیرد.

لازم به یاد آوری است که قانون "10 درصد تخفیف برای خرید بیش از 100 اعتبار به صورت یکجا"، همچنان برقرار است (یعنی افرادی که بیش از 100،000 ریال برای عضویت واریز نمایند، 10 درصد مبلغ واریزی به صورت هدیه به اعتبارها افزوده میشود).

کاربران توجه نمایند که برخورداری از این تخفیف، مستلزم پر کردن فرم عضویت است و پس از اتمام دوره فوق، شرایط عضویت به صورت خودکار به حالت عادی برمیگردد و امکان استفاده از تخفیف وجود نخواهد داشت.

سوالات متداول را در ادامه متن ببینید...سوالات متداول:

سوال: اگر برای مثال مبلغ 150،0000 ریال برای عضویت در سایت واریز نمایم، در دوره تخفیف چند اعتبار به من تعلق میگیرد؟

- با واریز این مبلغ شما به عضویت دائم سایت سیویلیکا در آمده و 165 اعتبار دریافت می نمایید. معادل 150 اعتبار خریداری شده بعلاوه 10 درصد اعتبارها به صورت رایگان.

 

سوال: در صورتی که در دوره فوق مبلغ را واریز نمایم، ولی فرم عضویت را پر نکنم، آیا امکان استفاده از تخفیف وجود دارد؟

- خیر. ملاک برای سایت، زمان پرکردن فرم عضویت است و پس از اتمام دوره فوق به هیچ عنوان امکان استفاده از تخفیف وجود ندارد.

 

سوال: من 50000 ریال در دوره تخفیف پرداخت کرده ام، ولی فرم عضویت را پر نکردم. چه باید کنم؟

- با توجه به اینکه پس از پایان دوره تخفیف حداقل مبلغ عضویت، 70000 ریال خواهد بود، بایستی مبلغ 20000 ریال مابالتفاوت را به حساب سایت واریز نمایید تا امکان عضویت شما فراهم شود.

 

سوال: آیا در دوره تخفیف شرایط خاصی برای کاربران موجود در نظر گرفته شده است؟

- در این دوره، تخفیف فقط برای کاربران جدید است که از پرداخت حق ورودیه معاف هستند. تغییری در قیمت اعتبارها اعمال نشده است.

 

سوال: آیا امکان تمدید زمان تخفیف وجود دارد؟

- خیر. این دوره تمدید نخواهد شد.

 

سوال: آیا تفاوتی در نحوه عضویت در سایت از نظر تخفیف وجود دارد؟

- خیر. شما از هر سه طریق عضویت (پرداخت به حساب بانکی، پرداخت اینترنتی و استفاده از سیویلیکارت) که اقدام نمایید، تخفیف به شما تعلق می گیرد.

 

سوال: من سوالاتی دارم که هنوز پاسخ داده نشده اند، چه باید بکنم؟

- سوالات خود را می توانید از طریق ایمیل پشتیبانی سایت (Support @ Civilica . com) ارسال نمایید. علاوه بر این در ساعات اداری دفتر سایت (ساعت 9:30 الی 1۷) می توانید از طریق تلفن 88008044 - 021 پاسخ سوالات خود را دریافت نمایید.

بانک ملت به عنوان اولین بانک دولتی، امکان پرداخت اینترنتی از طریق کارتهای خود را فعال نموده است. لذا کاربران دارنده کارت های صادره از بانک ملت می توانند از طریق پرداخت آنلاین به عضویت سیویلیکا درآیند.

راهنمای فعال سازی کد CVV2 و دریافت رمز اینترنتی برای این کارتها را از سایت بانک ملت ببینید: http://bankmellat.ir/cvv2.htmبا راه اندازی پرداخت الکترونیکی سایت سیویلیکا، طلای زمان را به شما هدیه می دهیم!

 

به زودی - پرداخت الکترونیکی برای دارندگان کارتهای اعتباری عضو شتاباز این پس، علاقه مندان به عضویت در سایت مرجع مهندسی عمران، بدون محدودیت زمانی و مشکلاتی همچون ترافیک و مراجعه به بانک، می توانند از طریق پرداخت الکترونیکی از مقالات سایت استفاده نمایند. روند عضویت از طریق پرداخت الکترونیکی طی چند ثانیه انجام شده و هیچ گونه هزینه اضافی برای کاربران سایت ندارد.

قرارداد پرداخت آنلاین با بانک سامان منعقد شده و کلیه تراکنشهای مالی از طریق وبسایت این بانک انجام می پذیرد. جهت عضویت با پرداخت آنلاین، از طریق صفحه عضویت سیویلیکا، گزینه پرداخت الکترونیکی را انتخاب و مبلغ مورد نظر را وارد نمایید. به زودی امکان خرید اعتبار اینترنتی نیز افزوده خواهد شد.

کلیه کارتهای بانکهای غیردولتی مانند سامان، پارسیان، اقتصاد نوین و ... به صورت پیشفرض این قابلیت را دارا هستند ولی قابلیت پرداخت اینترنتی کارتهای دولتی باید از طریق شعبه صادر کننده کارت فعال سازی شوند و کد امنیتی CVV2 برای آنها دریافت شود.

به زودی راهنمای جامع پرداخت الکترونیکی در راهنمای جدید سایت که تا 3 روز دیگر منتشر می شود، ارائه خواهد شد.عضو نظام صنفی رایانه ای کشورسایت مرجع مهندسی عمران، عضو رسمی سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور شد.

 

به منظور ارائه حداکثر خدمات به کاربران سیویلیکا و نیز استفاده از تمام بسترهای اعتماد سازی، سایت مرجع مهندسی عمران به عضویت سازمان نظام صنفی رایانه ای کشور درآمد. از این پس این سایت از حمایتهای صنفی این سازمان برخوردار خواهد بود.کلمه "CIVILICA" به صورت رسمی تحت شماره 136353 در سازمان ثبت اسناد کشور به نام شرکت توسعه فناوری ساختمان بوم سازه ثبت گردید. این عنوان و آرم مربوط به آن، در طبقات 38 - 42 اداره کل ثبت شرکتها و مالکیت صنعتی، جهت وب سایت مرجع مهندسی عمران ثبت شده و کلیه حقوق استفاده از این نام (Brand) به شرکت توسعه فناوری ساختمان بوم سازه (مجری و صاحب امتیاز سایت مرجع مهندسی عمران) تعلق گرفته است.

هرگونه استفاده غیر مجاز از کلمه سیویلیکا (CIVILICA) پیگرد قانونی دارد. از سوی دیگر، از این پس در کلیه آرمهای مربوط به سایت، علامت ® که به معنی "علامت ثبت شده - Registered Mark" می باشد، درج می شود.با توجه به اینکه بخش پروژه های دانشجویی سیویلیکا در حال ارتقاء و برنامه نویسی مجدد است، ممکن است به صورت مقطعی غیر قابل دسترس باشد. این تغییرات تا پایان هفته جاری به صورت کامل اعمال و این بخش با ظاهری متفاوت و کارآیی بالا آغاز به کار خواهد نمود. از سوی دیگر مطالب و پروژه های جدید به این بخش افزوده می شود.

سایت مرجع مهندسی عمران، به عنوان بانک مقالات تخصصی دانش مهندسی عمران و رشته های وابسته، هر ماهه اقدام به تجزیه و تحلیل آمار استفاده از این بانک می نماید. آخرین سری این آمار مربوط به آبان ماه 85 است که مختصری از آن ارائه می شود. طی آبان ماه گذشته، بیشترین اعضای ورودی سیویلیکا مربوط به استان تهران بودند که پس از آن استانهای فارس، خوزستان و مازندران در رتبه های بعدی قرار دارند. در این بین استانهای قم، کرمانشاه و مرکزی سه استانی هستند که هیچ عضوی از آنها نداشته ایم. از طرف دیگر حدود 80 درصد اعضا مربوط به شهرستانها (خارج از پایتخت) هستند که نشان می دهد سیویلیکا در حذف مرزهای جغرافیایی در دسترسی عمومی به منابع علمی موفق بوده است.
لازم به ذکر است، آمار بر اساس شعبه واریز حق عضویت اعضای حقیقی تهیه شده اند و شامل عضویت های حقوقی دانشگاهها و موسسات آموزشی نیستند، لذا نمیتوان گفت از دقت صد در صد برخوردار است. در ادامه متن، میتوانید جدول کامل رتبه بندی استانها را مشاهده نمایید.

ردیفنام استاندرصد ورودی
1تهران21.9
2فارس12.3
3خوزستان8.0
4مازندران8.0
5اصفهان6.4
6آذربایجان شرقی5.3
7خراسان*4.3
8آذربایجان غربی3.7
9بوشهر3.7
10سیستان و بلوچستان3.7
11لرستان3.7
12زنجان2.1
13کرمان2.1
14یزد2.1
15اردبیل1.6
16کردستان1.6
17گیلان1.6
18هرمزگان1.6
19همدان1.6
20ایلام1.1
21چهارمحال بختیاری1.1
22سمنان0.5
23قزوین0.5
24کهکیلویه و بویراحمد0.5
25گلستان0.5
26قم0.0
27کرمانشاه0.0
28مرکزی0.0

استان خراسان شامل هر سه تقسیم بندی این استان است.

طبق اعلام شرکت ارائه کننده خدمات SMS به سیویلیکا، تا چند روز آینده خدمات ارسال SMS از سیویلیکا (شامل ارسال شناسه کاربری و رمز عبور) به مدت چند روز غیرفعال خواهد بود. لذا کاربران محترم مشخصات حساب کاربری خود را فقط از طریق ایمیل دریافت خواهند نمود.

تا پایان هفته آینده، مقالات پنج کنفرانس دیگر به بانک مقالات سیویلیکا اضافه می شود.

مقالات مربوط به کنفرانسهای زیر در حال آماده سازی برای درج در بانک مقالات هستند که سه مورد اول کنفرانسهایی هستند که آبان ماه امسال برگزار شده اند:

- اولین همایش ملی شهر و ورزش (آبان 85)
- سومین کنفرانس منطقه ای مدیریت ترافیک (آبان 85)
- اولین همایش ملی تخصصی گاز ایران (آبان 85)

- چهارمین همایش ملی صنایع دریایی ایران
- دومین کنفرانس منطقه ای مدیریت ترافیککاربران گرامی سایت مرجع مهندسی عمران،
به منظور انجام سرویسها و بازبینی های دوره ای، مجموعه سایت مرجع مهندسی عمران روز یکشنبه، 28 آبان ماه، از ساعت 9:30 صبح الی 17 غیرقابل دسترس خواهد بود. بدین وسیله پیشاپیش از وقفه پیش آمده عذر خواهی میکنیم و امیدواریم با برنامه ریزی قبلی خللی در استفاده شما ایجاد نشود.(نهایت تلاش همکاران ما در قسمت فنی کوتاه تر شدن این زمان خواهد بود)

مجموعه مقالات پنجمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معادن و صنایع معدنی به بانک مقالات سیویلیکا اضافه شد.

 

مجموعه مقالات ارائه شده در پنجمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معادن و صنایع معدنی که سال 1382 توسط شرکت معدنی و صنعتی چادرملو برگزار شده به صورت کامل در بانک مقالات سایت مرجع مهندسی عمران منتشر شد. در این کنفرانس 44 مقاله مشتمل بر 355 صفحه ارائه گردیده که در چهار محور اصلی مقالات معدنی، مدیریت فرهنگ ایمنی، مقالات بهداشت و مقالات محیط زیست تنظیم شده است. لازم به ذکر است، که نمونه مقالات این کنفرانس فقط به صورت یک نسخه چاپ شده در دبیرخانه کنفرانس موجود بود که توسط سیویلیکا اسکن و به صورت عمومی منتشر میشود و جا دارد از همکاری صمیمانه شرکت صنایع معدنی چادرملو تشکر نماییم. سایر کنفرانسهای این سری نیز در حال آماده سازی برای درج در سایت هستند که قبلا آخرین کنفرانس (ششمین همایش ایمنی، بهداشت و محیط زیست در معادن و صنایع معدنی) در بانک درج شده است.

از اعضای گرامی خواهشمندیم حتما نظرات خود را در ارتباط با هر یک از مقالات موجود در بانک سیویلیکا در قسمتی که به همین منظور اختصاص یافته است ارائه نمایند.

 

مقالات آینده سیویلیکا:

- همایش شهر و ورزش (1385): که عمدتا مقالات مربوط به معماری و شهرسازی هستند

- دومین کنفرانس منطقه ای مدیریت ترافیک

- سومین کنفرانس منطقه ای مدیریت ترافیک (1385)

- همایش خاک، محیط زیست و توسعه پایدار (1385)

 1. BEHAVIOR OF AIRFLOW AND ITS SIMULATlON UNDER MINE FIRE
 2. Improving Mine Safety by Identifying Factors that Influence the Sudden Release of Gases in Outburst Prone Zones.
 3. Pro-active New Mining Legislation in NSW
 4. فروشویی زیستی کبالت از کانسنگهای داخلی حاوی این فلز
 5. کاربرد سیستم های جدید کاهش گرد و غبار در دستگاه های چالزنی در معادن روباز
 6. لزوم بازیابی پساب کارخانه فراوری برای محیط زیست سالم - مطالعه موردی طراحی تیکنر برای کارخانه فراوری منصورآباد
 7. مدیریت ایمنی : بررسی آگاهی، نگرش و عملکرد کارگران معادن سنگ روباز کرمانشاه و صنایع وابسته به آن نسبت به وسایل حفاظت فردی در سال 1381
 8. مدیریت تهویه معدن با کمک سیستمهای هوشمند
 9. مرور و ارزیابی روشهای تامین ایمنی انفجار در معادن زیرزمینی
 10. مشکلات زیست محیطی فرآوری طلا در معدن طلای موته اصفهان
 11. مشکلات زیست محیطی گوگرد در ذغال سنگ، روش های شناسایی و حذف آن
 12. مطالعات اثرات زیست محیطی معدن گوشفیل بر روی شهر جدیدالاحداث سپاهانشهر (جنوب اصفهان)
 13. نقش مهندسی فرآوری در کاهش خطرات زیست محیطی باطله های معدنی
 14. پیشگیری از پدیده انفجارسنگ و ایمن سازی محیط کار با توجه به معیارهای ارزیابی و شرایط خاص تونل چشمه لنگان
 15. آلودگیهای زیست محیطی ناشی از عملیات استخراج در معادن سنگ آهک سعیدی
 16. اندازه گیری غلظت گرد و غبار وسیلیس آزاد آن در معدن روباز سرب و روی عمارت
 17. ایمن سازی ساختگاه کارخانه تغلیظ معدن مس سونگون در برابر ریزش سنگ (Rockfall)
 18. ایمنی نگهداری با نگهدارنده های قدرتی (Powered Supports) در سینه کارهای مکانیزه معادن زغالسنگ
 19. ارزیابی اثرات متقابل ایمنی و ارگونومی در یک اتاق کنترل و ارائه راهکارهای کنترلی
 20. ارزیابی خطای انسانی و پیامدهای آن در بخش زغال تولیدات کک ذوب آهن اصفهان
 21. استفاده از تکنولوژی های GIS و RS در ارزیابی پیامدهای بهره برداری از معادن سنگ (مطالعه موردی منطقه چگنی استان لرستان)
 22. بازسازی معدن مس سرچشمه
 23. بررسی فلوتاسیون کانیهای اکسیده روی دپوهای باطله معادن توسط شلاته کننده ها - مطالعه موردی دپوی باطله معدن گوشفیل باما
 24. بررسی کاهش شنوایی ناشی از سر و صدای محیط کار کارگران شاغل در کارخانه ذغالشویی و معادن ذغالسنگ استان کرمان و میزان رعایت اصول پیشگیری از آن در سال 1381
 25. بررسی مقایسه تاثیر آموزش ایمنی و بهداشت کار به دو روش جاری و پویایی در ارتقاء سطح دانش و نگرش کارگران معادن شرق شهرستان اصفهان - 1381
 26. بررسی میزان آگاهی کارفرمایان و کارگران معادن سبزوار از عوامل بوجود آورنده بیماریهای شغلی
 27. بررسی میزان دی اکسید گوگرد در سطح مجتمع مس سرچشمه
 28. بررسی میزان شیوع بیماری ها در کارگران یکی از معادن زغال سنگ شاهرود و عوامل موثر بر آنها
 29. بررسی آلودگی صوتی در معادن سنگ روباز منطقه هرسین استان کرمانشاه 1380
 30. بررسی آلودگی صوتی در نیروگاه حرارتی مجتمع مس سرچشمه
 31. بررسی آثار زیست محیطی عملیات فرآوری کانسنگ معدن عمارت اراک و امکان حذف سیانور سدیم
 32. بررسی ارتباط متقابل محیط زیست و معدن با استفاده از روش ماتریس (مطالعه موردی: معدن روباز سنگ لاشتر اصفهان)
 33. بررسی حوادث شغلی در کارگران یکی از معادن زغالسنگ شاهرود
 34. بررسی شاخص های ایمنی کارخانه زغالشویی زرند
 35. بررسی شاخص های ایمنی در معادن استان مازندران
 36. بررسی عوامل تنفسی ناشی از کار در کارگران شاغل در صنایع سنگ کوبی وشن و ماسه (کرمانشاه، 1380)
 37. تکنیک های گاززدایی از ذغال سنگ در معادن (دکازاژ)
 38. تجزیه و تحلیل آماری و بررسی اقتصادی حوادث ناشی از کار در معدن و کارخانه سیمان کرمان
 39. خنثی سازی اثرات سمی باطله های عملیات سیانوراسیون طلا و سنگهای باقیمانده از فروشویی توده ای
 40. ریسک پذیری
 41. سیانور، آری یا خیر؟
 42. طراحی و محاسبه شبکه تهویه معدن زغال سنگ رضی
 43. طراحی سیستم تهویه معدن زغال سنگ کیاسر
 44. طراحی سیستم تهویه بلوک شمالی معدن زغالسنگ سنگرود
به منظور ارتقاء سطح علمی مقالات، بخش نقد و بررسی مقالات راه اندازی شد. در صفحه هر یک از مقالات، یک لینک قرار داده شده است که اعضای سایت میتوانند نظرات خود را برای هر یک از مقالات درج نمایند.
در صورتی که مقاله ای نقد داشته باشد، در صفحه نمایش خلاصه مقاله، توسط کلیه بازدید کنندگان قابل مشاهده خواهد بود. امیدواریم بدین ترتیب نویسندگان مقالات بتوانند از نظرات سایر متخصصان در زمینه مربوطه مطلع شده و در جهت ارتقاء تحقیقات انجام شده اقدام نمایند.
با توجه به اینکه بخش پروژه ها نیز در حال تغییر میباشد، بخش نظرات به زودی برای پروژه ها و مطالب تحقیقاتی نیز فعال خواهد شد.

کانال اطلاع رسانی کنفرانسها و همایشها

با عضویت در کانال تلگرام سیویلیکا اولین نفری باشید که از فراخوانهای کنفرانسها و ژورنالها مطلع می شوید.

telegram.me/civilicacom

مجموعه مقالات جدید

شماره‌های جدید ژورنال‌ها