CIVILICA We Respect the Science
ناشر تخصصی کنفرانسهای ایران
عنوان
طرح

ارزیابی و بررسی کیفی پوشش ضدحریق AFC-400

اعتبار موردنیاز: ۰ | تعداد صفحات: ۰ | تعداد نمایش خلاصه: ۴۰
نوع محتوی : طرح پژوهشی تاریخ انتشار: تیر ۱۳۹۷
کد COI طرح: R-2025     تاریخ درج در سایت: ۱۰ بهمن ۱۳۹۷
زبان اصلی طرح پژوهشی: فارسی     دسته بندی علمی طرح پژوهشی: مهندسی عمران و سازه
این طرح فاقد فایل پیوست می باشد.

مشخصات نویسندگان ارزیابی و بررسی کیفی پوشش ضدحریق AFC-400

سعید بختیاری - ,
مسعود جمالی آشتیانی - ,

چکیده طرح ارزیابی و بررسی کیفی پوشش ضدحریق AFC-400:

یکی از مهم­ترین الزامات ساختمانی، مقاومت سازه ساختمان در برابر آتش است. سازه فولادی در برابر آتش بسیار ضعیف است و در اکثر اوقات نیاز به محافظت در برابر آتش دارد. درجه مقاومت در برابر آتش مورد نیاز بستگی به مشخصات ساختمان و نوع عنصر سازه­ای دارد. در عین حال محدوده وسیعی از اعضای فولاد سازه­ای با مقاطع مختلف در ساختمان استفاده می­شود و نیاز است تا بازه­های مختلف مقاومت در برابر آتش بسته به شرایط کدهای ساختمانی تعیین شود. اگر یک مقطع فولادی تحت حرارت قرار گیرد، هرچه دارای محیط بزرگتری باشد، حرارت بیشتری دریافت می­نماید. به همین ترتیب سطح مقطع بزرگتر به معنای یک چاه حرارتی بزرگتر بوده، حرارت بیشتری برای بالا بردن دمای آن لازم است. بنابراین دمای یک مقطع ضخیم با محیط کوچک کندتر از یک مقطع نازک با محیط بزرگ افزایش می‌یابد. لذا حاصل تقسیم محیط در معرض حرارت به مساحت سطح مقطع شاخص مهمی برای ارزیابی سرعت افزایش دمای مقطع است و تأثیر مهمی بر روی ضخامت مورد نیاز پوشش محافظ دارد. حاصل این تقسیم، ضریب مقطع یا ضریب نیمرخ خوانده می‌شود. استفاده عملی که از این عدد می‌شود، محاسبه و برآورد ضخامت لازم پوشش محافظ با استفاده از نتایج آزمایش‌های تجربی می‌باشد. به این ترتیب با استفاده از نتایج تعدادی آزمایش مقاومت در برابر آتش بر روی اعضای بزرگ وکوچک سازه‌ای، برای سایر ضخامت‌ها میزان مقاومت حریق را به طور محاسباتی به دست آورد و از تکرار آزمایش­های زیاد بروی تمام مقاطع جلوگیری می­شود.

کلیدواژه های طرح پژوهشی:

مقاومت در برابر آتش – محافظت در برابر آتش – عضو سازه ‌ای

کد/لینک ثابت به این طرح پژوهشی

برای لینک دهی به این طرح پژوهشی می توانید از لینک زیر استفاده نمایید. این لینک همیشه ثابت است و به عنوان سند ثبت طرح پژوهشی در مرجع سیویلیکا مورد استفاده قرار میگیرد: https://www.civilica.com/R/2025
کد COI طرح: R-2025

تهیه کنندگان طرح پژوهشی

کارفرمای پروژه:
در بخش لیست سازمانها می توانید لیست سازمانهای کارفرما و مجری پروژه های علمی و گزارشهای تحقیقاتی ارتباط با صنعت دانشگاهها را مشاهده نمایید.

مدیریت اطلاعات پژوهشی

این طرح تحقیقاتی در بخشهای موضوعی زیر دسته بندی شده است:
 • مدیریت بحران > آتش سوزی
 • گزارشهای مرتبط

  مقالات مرتبط جدید

  شبکه تبلیغات علمی کشور

  به اشتراک گذاری این صفحه

  اطلاعات بیشتر در مورد گزارشها

  گزارش فنی مدرکی است که به توصیف مراحل پیشرفت کار یا معرفی نتایج یک مطالعه فنی یا علمی می‌پردازد. امروزه گزارش‌های فنی در زمره منابع اطلاعاتی علمی و فنی مهم به شمار می روند. این نوع گزارش‌ها ممکن است در سطح یک سازمان برای استفاده داخلی یا چند سازمان توزیع شوند. غالب این گزارشها، هیچ وقت به صورت عمومی منتشر نمی شوند و در بخش منابع خاکستری سازمان بایگانی می گردند.